Ponad dekadę temu kupiłem sobie swój pierwszy aparat fotograficzny. Nie jakiś profesjonalny, ale taki zupełnie zwykły aparat cyfrowy. Wtedy jeszcze nie myślałem, że fotografia stanie się moją pasją, którą z czasem zajmę się również zarobkowo. Gdy wtedy robiłem zdjęcia to nie było jeszcze za dużego wyboru, jeśli chodzi o programy do ich obróbki i edycji. Był jeden dobrze znany wszystkim program, którego obsługi szybko się nauczyłem.

Komputerowej obróbki zdjęcia nauczyłem się z tutoriali

dokładne tutoriale zdjęć po polskuJak zacząłem robić pierwsze zdjęcia to muszę przyznać, że zaczęło mi się to podobać. Przejrzałem więc dokładnie internet, który wówczas był jeszcze trochę powolny, i znalazłem kolejny program do edycji zdjęć. Chociaż najpierw postanowiłem nauczyć się obsługi tego najbardziej znanego programu. Zacząłem szukać w internecie instrukcji, ale były one nazbyt skomplikowane jak dla laika. Postanowiłem odłożyć ten temat na później, ale nadal brałem ze sobą aparat wszędzie gdzie tylko się wybierałem. Chociaż najczęściej lubiłem fotografować przyrodę. Po kilku latach postanowiłem stać się trochę bardziej profesjonalny i kupiłem sobie porządny aparat lustrzankę. To było może pięć lat temu. I chciałem wrócić do kwestii obróbki zdjęć. I tutaj już było o wiele łatwiej, bo rozwinęły się platformy video, a internet był nieporównywalnie szybszy. Znalazłem dokładne tutoriale zdjęć po polsku i nauczyłem się dzięki nim obsługi większości dostępnych w internecie programów do edycji. A kilka lat temu było już tych programów całkiem sporo. I chociaż odkąd kupiłem pierwszy aparat to minęło już dziesięć lat to cały czas najpopularniejszy jest jeden i ten sam program do obróbki zdjęć. Jego nazwa jest trochę dziwna, bo składa się a angielskich wyrazów, które po polsku można by przetłumaczyć jako sklep zdjęć. W każdym razie ten program mam opanowany perfekcyjnie.

Teraz fotografią zajmuję się zawodowo i oferuję profesjonalne sesje fotograficzne każdego rodzaju. Każde zrobione zdjęcie muszę lekko poprawić i zretuszować, ponieważ zawsze w fotografii będzie jakaś naturalna niedoskonałość. Na szczęście przez ostatnie lata, dzięki świetnym tutorialom, nauczyłem się obsługi każdego programu do edycji zdjęć. Takie krótkie i zrozumiałe instrukcje do programów robią dzisiaj wszyscy.