Wiadomo, że bramy przesuwne to powszechny styl bram. Są bardziej wszechstronne niż bramy skrzydłowe, ale kosztują więcej niż bramy skrzydłowe. Zajmują też więcej miejsca. Niezależnie od tego, jak zdecydujemy się je zainstalować, nie są one dla wszystkich. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych różnic między bramami skrzydłowymi a przesuwnymi. Zastanówmy się nad każdym z nich przed zakupem kolejnej bramy. Możemy również zapoznać się z naszym przewodnikiem zakupów, aby dowiedzieć się więcej o różnych stylach i funkcjach. 

Bramy przesuwne wymagają miejsca do zainstalowania

samonośne bramy przesuwne - lubuskieZasadniczo bramy wspornikowe wykorzystują przeciwwagę do zawieszenia bramy nad otworem bramy. W przeciwieństwie do bram przesuwnych, które mają rolki poruszające się po ziemi, bramy samonośne nie wymagają tej dodatkowej szerokości. Są popularnym wyborem do zastosowań w trudnych warunkach. Jednak mają one wadę polegającą na tym, że wymagają dodatkowej przestrzeni, aby pomieścić przeciwwagę. Jeśli miejsce w witrynie jest na wagę złota, może to nie być opłacalna opcja. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy bramy na podjazd, czy ogrodzenia na podwórku, bramy przesuwne lub skrzydłowe stanowią doskonałe rozwiązanie. Oba mogą być zautomatyzowane, co czyni je lepszą opcją, gdy mamy ograniczony budżet. Niezależnie od tego, czy budujemy nową bramę od podstaw, czy wymieniamy istniejącą, obie opcje mają zalety i wady. Wybierając bramę na podwórko, zastanówmy się, czego od niej chcemy i ile możemy wydać na samonośne bramy przesuwne – lubuskie to województwo, gdzie są szczególnie popularne. Jeśli planujemy zamontować bramy przesuwne na swojej posesji, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, większość miast ogranicza wysokość tych bram. Dzieje się tak, ponieważ mogą blokować chodniki i otwierać się na ulicę. Co więcej, mogą nie być aprobowane przez twoich sąsiadów. Na szczęście istnieje wiele firm, które mogą dla nas zamontować bramy przesuwne. Poniżej wymienione są niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tych bram.

Jak wiadomo, bramy elektryczne mogą być sterowane za pomocą czujnika głosowego, klawiatury lub pilota. Mogą otwierać się i zamykać automatycznie, a nawet informować o obecności kogoś przy bramie. Bramy przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów, od winylu po aluminium. Koszty materiałów są bardzo zróżnicowane, ale zazwyczaj wahają się od dwustu do czterystu złotych. Jeśli planujemy dodać dodatkowe funkcje, możemy dodać kolejne 200 do 400 złotych za niestandardową farbę.