Rodzice, którzy lubią aktywnie spędzać czas z pewnością będą chcieli zaszczepić dzieciom tą tradycję. Maluchy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu i lubią takie atrakcje jak jazda na rolkach, rowerze, czy deskorolce. Jak tylko maluch nauczy się chodzić i biegać, to można powoli go oswajać z rowerkiem. 

Jaki jest najlepszy Kross dla dziecka? 

kross dla dzieciNauka jazdy na rowerze zaczyna się od rowerka biegowego i to już w wieku około roku, kiedy maluch zacznie stabilnie się czuć na nóżkach. W wieku około dwóch, trzech lat, możemy mu pokazać jak się jeździ na czterokołowym rowerku. Będzie to bezpieczny model dla malucha, który dopiero uczy się jeździć. Kross dla dzieci to wysokiej klasy rowery, wykonane z bezpiecznych materiałów i z zastosowaniem najnowszej technologi. Dziecięce rowery mają niewielkie ramy w rozmiarze od jedenaście do piętnaście. Szerokie opony zapewniają bezpieczną i stabilną jazdę po każdej nawierzchni. Mocne hamulce minimalizują drogę hamowania, a osłona na łańcuch, zabezpiecza go przed wciągnięciem w trakcie jazdy kawałka spodni dziecka. Dla małych dzieci modele rowerów Kross mają plastikowe pedały z odblaskowymi elementami zapewniającymi dobrą widoczność malucha po zmroku. Niektóre modele posiadają przednie amortyzatory, które zwiększają komfort jazdy. Na kierownicy znajdują się gumowe końcówki, które zapobiegają powstawaniu odcisków na rączkach dzieci. W rowerze marki Kross możemy także zamontować specjalny uchwyt na bidon z wodą, albo niewielki, plastikowy koszyk na kierownicy, w którym dziecko może sobie trzymać podręczne rzeczy. Na ramie roweru znajdują się specjalne osłony gumowe, które chronią malucha przed bolesnymi uderzeniami. Dla bezpieczeństwa, na kołach znajdują się odblaskowe elementy, które sprawiają, że dziecko na rowerze jest widoczne po zmroku. Rowerki są dostępne w wersji kolorystycznej dla dziewczynek i chłopców.

Najlepszy rower dla dziecka jest taki, który jest bezpieczny i dobrze dopasowany do jego wzrostu i wagi. Dziecięce rowerki są dostępne w przedziale wiekowym od czterech do piętnastu lat i mają różną wielkość kół i odmienne rozmiary ramy. Zakupu najlepiej dokonywać razem z dzieckiem, aby mogło go osobiście sprawdzić, czy pasuje i przede wszystkim się mu podoba, gdyż dla dziecka to bardzo ważne.