Pacjenci cenią implanty stomatologiczne przede wszystkim za ich komfort oraz naturalność. Dodatkowo dobrze wykonane implanty stomatologiczne są bardzo trwałe oraz przeciwdziałają zanikom kości. Wielu stomatologów informuje swoich pacjentów, że wszczepienie implantu jest zabiegiem bezpiecznym oraz bezbolesnym, a końcowy efekt daje poczucie niesamowitej wygody, oraz możliwości naturalnego gryzienia pokarmów.

Jakie są najpopularniejsze implanty?

implanty - WolaNajwięcej klientów decyduję się na to, aby zakupić wykonane z tytanu implanty – Wola jest miejscowością, gdzie będziemy mogli również zamówić implanty cyrkonowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są implanty tytanowe, ponieważ taki materiał jest bardzo odporny i ma niesamowite właściwości biokompatybilne, a to oznacza, że szybko zintegruje się z naszą naturalną kościoła. Decydując się na taki zabieg, będziemy mieli pewność, że wszczepy tytanowe będą trwałe oraz wytrzymałe, a także stabilne mu przez wiele lat. Można więc powiedzieć, że będzie to dla nas inwestycja długotrwała na kolejne lata życia. Alternatywą dla implantów tytanowych są wszczepy cyrkonowe, czyli inaczej mówiąc ceramiczne. Produkuje się je z tlenku cyrkonu, który charakteryzuje się właściwościami zbliżonymi do naturalnej tkanki zęba. Cyrkon podobnie jak tytan bardzo dobrze integruje się z naszą naturalną tkanką kostką i jest również wytrzymały i odporny na ścieranie. Dodatkowo materiał ten nie zawiera żadnego metalu, dzięki czemu nie występują u pacjentów żadnej alergie. Jeżeli chodzi o estetykę to implanty cyrkonowe mają naturalny kolor, dzięki czemu są całkowicie niewidoczne i wyglądają jak naturalne zęby. W zależności od pacjenta można będzie wstawić nowy ząb w zaledwie kilka godzin, ale czasami potrzeba więcej czasu, żeby odbudować ubytki kostne i wtedy wstawianie zęba trwa nawet kilka miesięcy.

Najczęściej podczas pierwszej wizyty u dentysty wszczepiony zostaje implant, który zostaje później przykryty dziąsłem, a następnie przez kolejne miesiące będzie integrował się z naszą tkanką kostną. Następnie po upływie określonego czasu implant będzie odsłonięty i wtedy mocuje się go do zęba. Jest to metoda, która wymaga poświęcenia więcej czasu, ale daję dla pacjenta rewelacyjne rezultaty i czasami jest konieczna.