Prowadziłem jednoosobową firmę i to mi zdecydowanie odpowiadało. Nie dostawałem aż tak dużo zleceń, żeby sobie z nimi nie poradzić. Oferowałem projektowanie stron internetowych i byłem w tym doświadczony. Dysponowałem również programem, który był niezawodny.

Praktykant uczący się projektowania stron internetowych

projektowanie stron olsztynW poniedziałek rano w mojej firmie pojawił się młody chłopak. Szybko zrozumiałem, że nie był klientem z racji na swój wiek. Był to student, który chciał odbyć praktykę, którą właśnie miało być projektowanie stron Olsztyn był dość duży i nieco zdziwiłem się, że przyszedł właśnie do mnie. Wyjaśnił, że słyszał bardzo pozytywne opinie na temat mojej firmy i dlatego właśnie chciał odbyć praktykę pod moim okiem. Chłopak miał wiedzę teoretyczną na temat projektowania stron internetowych, jednak nigdy tego nie robił. Doszedłem do wniosku, że go nauczę. Wykazywał się ogromną inteligencją i wiedziałem, że to będzie zdolny uczeń. Podpisałem mu papiery i kazałem przyjść w poniedziałek. Do tego czasu przygotowałem dla niego stanowisko. Od samego początku wrzuciłem chłopaka na głęboką wodę, ponieważ projektowanie stron nie było taką prostą sprawą a chciałem, żeby chłopak był tak dobry jak ja. Chłopaka nauczyłem podstaw projektowania i szybko przyswajał sobie całą wiedzę. Na koniec to nawet zleciłem mu zaprojektowanie strony internetowej dla klienta, który zakładał sklep online z grzejnikami konwektorowymi. Praktykant świetnie sobie poradził z tym zadaniem.

Od tamtego czasu często przyjmowałem praktykantów do swojej firmy, bo cieszył mnie fakt, że mogłem pochwalić się z kimś swoją wiedzą. Dzieciaki wychodziły ode mnie zawsze zadowolone i z wiedzą praktyczną, która była dla nich niezbędna. Miałem poczucie, że robię dużo dobrego.