W każdym domu czy mieszkaniu zawsze będziemy potrzebowali dostarczyć prąd na odległość. Czy trzeba podłączyć wiertarkę na środku pokoju, czy nasz wentylator ma krótki kabel, a chcemy go mieć w odpowiednim miejscu, czy do choinki potrzebne jest pięć zestawów lampek, na pewno potrzebny będzie przedłużacz. Jeśli mamy dom z ogrodem czy działkę, przedłużacz nie będzie potrzebny – będzie konieczny.

Jaki przedłużacz najlepszy do ogrodu

długi przedłużacz do ogroduNa działce zawsze jest coś, do czego będzie potrzebne dostarczenie prądu daleko poza źródło zasilania. Najprostszym przykładem jest kosiarka, która wręcz wymaga ciągłego ciągnięcia tego kabla za sobą, oczywiście jeśli nie mamy kosiarki spalinowej albo najlepiej małego traktorka. Tak samo długi przedłużacz do ogrodu zawsze się przyda przy pracach stolarskich czy jakichkolwiek pracach wymagających narzędzi na kabel, takich jak odkurzacza, wiertarki, mieszadła do betonu, młota udarowo obrotowego, betoniarki, myjki ciśnieniowej czy wspomnianej kosiarki. Także często pilarki do drzewa potrzebują prądu, chyba że kupimy spalinową lub akumulatorową. Jeśli ktoś jest jeszcze bardziej zaawansowanym majsterkowiczem to będzie potrzebował wyrzynarki czy spawarki. Zawsze konieczny jest przedłużacz. Częstym problemem jest niewystarczająca długość lub ilość kontaktów i skutkuje to wpinaniem przedłużacza do przedłużacza, co mija się z celem. Warto po prostu dobrać od razu odpowiedni, dzięki czemu unikniemy denerwowania się. Wiadomo, że jeśli prąd potrzebny będzie w dwóch miejscach naraz, na przykład jedna osoba odkurza samochód a druga tnie drewno na opał, warto mieć więcej przedłużaczy, ale dobrze by było, żeby nie były one przedłużane wpinaniem jedno w drugie, ale po prostu zakupmy od razu przedłużacz odpowiedniej długości. Należy wziąć pod uwagę wielkość działki i możliwą długość maksymalną potrzebną w hipotetycznej sytuacji, która może się zdarzyć, na przykład szlifowanie bramy w celu oczyszczenia z rdzy. Koniecznie należy zwrócić uwagę na maksymalną moc, jaką przedłużacz może udźwignąć, żeby nie mieć niepotrzebnych problemów, gdy kabel się spali i nowy przedłużacz już będzie trzeba naprawiać albo wymieniać.

Przy wyborze przedłużacza zwróć uwagę przede wszystkim na jego długość i ilość kontaktów, oraz możliwą do obsłużenia moc, ponieważ te trzy wartości bardzo wpływają na późniejszy komfort użytkowania. Zwróć też uwagę na jego formę – czy jest bębnowy czy może samemu trzeba go zwijać, co często jest powodem ciągle splątanego kabla, który przez to się niszczy, bo jest ciągle przeginany.