Prowadzenie własnej firmy wymaga od każdego przedsiębiorcy zaangażowania i profesjonalizmu. Nie da się prowadzić własnego biznesu na przysłowiowe pół gwizdka. W wielu kwestiach trzeba działać w taki sposób, żeby klienci i kontrahenci postrzegali nas jako zaufanych partnerów biznesowych. Takim bardzo istotnym szczegółem jest na przykład korzystanie z programu do wystawiania faktur. Dzięki ich funkcjonalności możemy wysłać kontrahentowi fakturę w dowolnym formacie pliku.

Proste programy fakturowe dla małych firm

jaki program do fakturowania dla małej firmy zamówićBędąc przedsiębiorcą trzeba wystawiać faktury – jeśli tylko sprzedaje się usługę lub produkt innej firmie. Czasami faktury wystawia się też klientom indywidualnym co jest koniecznie tylko w niektórych branżach. Profesjonalne wystawienie faktury elektronicznej i wysłanie jej kontrahentowi świadczy o właściwym podejściu do własnego biznesu. W tym celu trzeba się zaopatrzyć w program komputerowy lub aplikację mobilną. Wielu nowych przedsiębiorców rozpoczynających swoją drogę w biznesie zastanawia się na tym jaki program do fakturowania dla małej firmy zamówić, bo przecież wybór jest dzisiaj ogromny. Cóż, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo każdy program wygląda inaczej i może mieć różne funkcjonalności. Dla małej firmy na pewno najważniejszą funkcjonalnością jest właśnie wystawianie faktur i tutaj trzeba zwrócić uwagę, żeby nie było żadnego limitu co do ilości wystawianych dokumentów. Wygodna jest również opcja wprowadzania faktur kosztowych i możliwość wysłania wszystkich dokumentów w jednym pliku do swojej księgowej. Za proste programy fakturowe zapłacimy maksymalnie kilkanaście złotych miesięcznie, więc nie jest to wydatek odczuwalny dla firmowego budżetu. Jeśli mamy za program płacić to poszukajmy takiego, którego szata graficzna i funkcjonalność będzie nam odpowiadać najbardziej.

Podejmując decyzję o wybraniu tego czy innego programu do fakturowania zwróćmy też uwagę na możliwość wysłania faktury w wielu formatach. To ma znaczenie dla kontrahentów, którzy korzystają ze specjalistycznego oprogramowania do firmowej księgowości. Takie firmy importują wszystkie otrzymane faktury jednym kliknięciem, ale jest to możliwe tylko wtedy gdy są one w odpowiednim formacie pliku. Jest to mały, ale istotny szczegół na który warto jest zwrócić uwagę.