Zakup nowego samochodu potrafi pochłonąć bardzo dużo pieniędzy, a to nie koniec wydatków. Trzeba także go ubezpieczyć, a w razie awarii trzeba ponieść koszty napraw. Osoby, które kupują auto w celach reprezentatywnych przeważnie inwestują także w ich ochronę i zabezpieczenie karoserii przed uszkodzeniami, które są nieuniknione.

Na czym polegają usługi car detailingowe?

detailingWielu producentów samochodowych zrezygnowało z używania tradycyjnych lakierów na rzecz ekologicznych na bazie wody. Co prawda dają one zadowalający efekt, ale utrzymuje się on znacznie krócej, przez co trzeba odpowiednio zabezpieczyć powłokę lakierniczą przed szybką korozją. Można próbować samodzielnie polerować i nakładać na karoserię specjalne środki chroniące lakier albo skorzystać z profesjonalnych usług salonów car detailingowych. W Polsce już działa kilkadziesiąt salonów tego typu, a ich ilość systematycznie wzrasta, bo coraz więcej kierowców jest zainteresowanych skorzystaniem z ich usług. Detailing został zapoczątkowany w Wielkiej Brytanii skąd dość szybko przyszedł do nas. Przede wszystkim jego założeniem jest podniesienie wartości pojazdu poprzez różne działania konserwacyjne, renowacyjne, zabezpieczające i czyszczące. Jedną z najpopularniejszych usług detailingowych jest zabezpieczenie karoserii powłoką ceramiczna, która po zastygnięciu tworzy na lakierze twardą warstwę chroniącą przez zarysowaniami, otarciami czy blaknięciem koloru. Wykonanie takiej powłoki zajmuje od dwóch do pięciu dni roboczych, a efekt jej działania utrzymuje się od pięciu do nawet dziewięciu lat. Jest ona wykonana w taki sposób, że w ogóle jej nie widać. Innym sposobem ochrony lakieru jest bezbarwna folia, która stanowi doskonałą nieinwazyjną metodę. Przede wszystkim posiada możliwość samoregulacji pod wpływem ciepła lub promieni słonecznych.

Choć usługi świadczone w ramach detailingu nie należą do najtańszych, to ciągle nie brakuje chętnych do ich wykonania. Ich zaletą jest wysoka jakość i skuteczność. W taki sposób można zabezpieczyć nie tylko karoserię samochodu, ale również podwozie, szyby czy tapicerkę, a tym samym znacząco podnieść wartość rynkową pojazdu, dlatego często korzystają z takich usług właściciele samochodów, którzy chcą je sprzedać ze sporym zyskiem.