W branży medycznej można spotkać wiele firm, które są szerzej znane lekarzom i pielęgniarkom, ale mniej znane szaremu obywatelowi. Co prawda może się zdarzyć, że popularne marki mają również sprzęty, którymi wyposażają polskie placówki medyczne, jednak to rzadkość. Na pewno każdemu, kto styka się z branżą medyczną na co dzień znany jest producent Masimo.

Znany i lubiany Masimo

Masimo - producentDla tych, którzy słyszeli o głośnym filmie, który jest ekranizacją najsłynniejszej powieści, z pewnością obiło się o uszy imię „Massimo”. Podobnie pracownicy jednej z firmy pod brandem Inditex wiedzą, że jest sklep o takiej nazwie, gdzie sprzedaje się najlepsze gatunkowo ubrania dla stylowych ludzi. Jednak zza oceanu dotarł do nas Masimo – producent wysokojakościowego sprzętu dla medyków. Najsłynniejszymi produktami wychodzącymi spod logo tej firmy są pulsoksymetry. Są to narzędzia, dzięki którym możliwy jest pomiar pulsu u pacjenta i odczytania wyników. Amerykański producent „Masimo” posiada wiele modeli tychże urządzeń, które różnią się od siebie funkcjami. Dzięki nim można nieinwazyjnie saturować hemoglobinę tlenem za sprawą siedmiu długości fal do ciągłego zmierzenia SpCO, SpMet oraz SpHB. Pulsoksymetr, oprócz odczytywania tętna wskazuje na perfuzję i czy fala PVI nie uległa znacznemu odchyleniu. Do tego, wysoce zaawansowane techniczne modele mogą zmierzyć całkowitą objętość hemoglobiny wraz z karboksyhemoglobiną i tlenem w całym ciele. Dla osób, które mają problem z oddychaniem, pulsoksymetr spod marki „Masimo” sprawdza się przy liczeniu częstotliwości wymiany gazowej u chorego. Aparat sprawdzi się zarówno u małych dzieci, nawet niemowląt, jak i u dorosłych. Pulsoksymetry od firmy „Masimo” mogą być stosowane jako urządzenia przenośne i znajdować się w karetkach oraz na stałe zajmować swoje miejsce w szpitalu. Dzięki opracowaniu technologii „Masimo Set” oraz „Masimo Rainbow Set” pacjenci są lepiej badani i krócej diagnozowani pod kątem nieprawidłowości.

Monitorowanie stanu zdrowia pacjenta jest bezpieczne i bardzo mało ingeruje w ciało człowieka. Dzięki niewielkiej ingerencji w ciało człowieka, producent „Masimo” zyskał sympatię i zaufanie lekarzy. Są bardzo czuje i potrafią wykryć nieprawidłowości zarówno, gdy pacjent jest w ciągłym ruchu (dzieci młodsze niż rok) oraz przy starszych osobach.