W czasie budowy nieruchomości powinna zostać wykonana odpowiednia hydroizolacja przeciwwilgociowa albo przeciwwodna. Należy pamiętać, iż wilgoć może powodować uszkodzenia materiałów budowlanych i jednocześnie wprowadzać do wnętrz niekorzystny mikroklimat. Z tego powodu warto dokładniej zapoznać się z ofertami izolacji fundamentów dostępnych na rynku i przekonać się, która z nich najlepiej sprawdza się w przypadku piwnicy czy ścian fundamentowych. Warto także dowiedzieć się, z jakich elementów składa się profesjonalna izolacja fundamentów.

Korzystamy z izolacji fundamentów

izolacja fundamentów w warszawieStandardowo wykonywane izolacje przeciwwodne fundamentów składają się z dwóch ważnych części. Pierwszą z nich jest hydroizolacja pionowa, która jest montowana na zewnętrznych albo wewnętrznych powierzchniach ścian fundamentowych. W niektórych przypadkach może być ona dodatkowo stosowana również na zewnętrznych powierzchniach ścian piwnicznych. Drugim rodzajem jest hydroizolacja pozioma, która jest montowana bezpośrednio na ławach albo ścianach fundamentowych. W przypadku domów podpiwniczonych stosuje się także izolację poszczególnych fragmentów ścian piwnic, które znajdują się poniżej linii parteru. Jeżeli interesuje nas prawidłowo wykonana izolacja fundamentów w warszawie znajdziemy profesjonalne firmy. Zarówno izolacje pionowe, jak i poziome, powinny być ze sobą połączone w sposób szczelny, ponieważ dzięki temu budynek będzie zabezpieczony zarówno przed działaniem wilgoci, jak również wód gruntowych. Zastosowana izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa powinna być we właściwy sposób dopasowana do specyfiki gruntów. Z tego powodu wyróżnia się różne rodzaje izolacji w zależności od rodzaju gruntów, na których jest wykorzystywana.

Podstawowym rodzajem jest ciężka izolacja przeciwwilgociowa fundamentów, która jest stosowana na mocno wilgotnych gruntach. Musi ona zapewniać pełną ochronę przed wilgocią i działaniem wód gruntowych. Kolejnym rodzajem jest średnia izolacja przeciwwilgociowa fundamentów, która sprawdza się na podłożu gliniastym i ilastym. W tych wypadkach podniesiony poziom wilgoci może długo zalegać w gruntach. Trzeci rodzaj to lekka izolacja, która jest stosowana w przypadku suchych oraz przepuszczalnych gruntów, gdzie wody opadowe są szybko odprowadzone i nie powodują powstawania zagrożenia dla fundamentów.