• Post author:
  • Post category:Dziecko

W wyprawce dla noworodka musi się znaleźć wiele produktów, dlatego też mamy zaczynają ją kompletować jeszcze przed narodzinami malucha. Nie wszystko co jest dostępne w sklepach jest konieczne, ale na pewno przyda się rożek.

Do czego służą rożki dziecięce?

rożek dla dzieckaZ pewnością pojawienie się malucha na świecie jest przełomowym momentem dla każdego rodzica, ale szczególnie dużym wyzwaniem dla tych, którzy mają pierwsze dziecko. Nie mają jeszcze doświadczenia i wszystkiego się uczą od podstaw. Noszenie dziecka może być problematyczna dla takich rodziców, gdyż nie mają jeszcze wyczucia. W takiej sytuacji przyda się rożek dla dziecka, który może być miękki lub ze specjalnym wkładem usztywniającym. Jest to dość spory kawałek materiału z wypełnieniem, który ma zakładane do środka rogi, tworząc wewnątrz wolną przestrzeń, w którą się wkłada maluszka. Jego użytkowanie jest bardzo proste i często bywa bardzo przydatne. Dzieci w pierwszych miesiącach życia lubią być wkładane do rożków, ponieważ są w nich ciasno spowite, a niekontrolowane odruchy rąk i nóg są przez to zahamowane. Noworodki i niemowlaki czują się bezpiecznie w takich warunkach, gdyż jest im ciasno i ciepło, a takie warunki miały w brzuszku mamy, gdzie czuły się się najlepiej. Rożki dla dzieci mają jeden, uniwersalny rozmiar, który pasuje na wszystkie maluchy do około drugiego – trzeciego miesiąca życia, gdyż później nie będzie on już potrzebny. Gdy dziecko z niego wyrośnie, po rozłożeniu może posłużyć jako mata do zabawy.

Rożki są znacznie bardziej praktyczne niż beciki czy innego rodzaju materiały do spowijania dzieci. Są wykonane z miękkiej bawełny i mają lekkie, syntetyczne wypełnienie więc są hipoalergiczne. Ponadto można je wykorzystywać na wiele sposobów, co sprawia, że są uniwersalne.