Jeżeli chcemy, aby nasza uprawa była jak najlepszej jakości i obficie rodziła to musimy zadbać o odpowiedni jej odczyn. Sprawdzimy to dzięki miernikom chemicznym bądź elektrycznym, które zakupimy w każdym sklepie ogrodniczym. W przypadku kwaśnych odczytów możemy być pewni, że w okresie po wegetacji roślin będziemy musieli nawieźć nasze podłoże wapnem. Dzięki temu powinny poprawić się wszystkie funkcje fizjologiczne w trakcie wzrostu roślin.

Doskonały nawóz wapienny do uprawy

najlepszy nawóz wapniowySłaby plon nie jest dla żadnej osoby, która ma uprawę profesjonalną albo przydomową niczym szczególnie dobrym. Dlatego musimy dbać o to, aby ziemia była odpowiednio nawożona z odpowiednimi składnikami mineralnymi. Nigdy nie nawoźmy naszej gleby przypadkowym nawozem, ponieważ może okazać się, iż nie potrzebowała ona tych składników. Gdy brakuje w glebie wapna ziemia jest kwaśna. Dlatego najlepszy nawóz wapniowy pomoże nam zmienić jej odczyn na obojętny lub lekko alkaliczny. Pamiętajmy, aby korzystać z mierników odczynów, które też pomogą nam dostosować dawkę. Kiedy stosować nawozy wapienne? Przede wszystkim po okresie wegetacyjnym, czyli późnym latem oraz jesienią. Mieszamy nawóz z glebą. Dlatego w przypadku nawozu tlenkowego róbmy do w dni bezwietrzne, ponieważ mocno się pyli. Warto też wspomnieć, że tlenek nadaje się głównie do upraw profesjonalnych o ciężkiej glebie. Do ogrodu domowego spisze się fenomenalnie nawóz węglanowy, który można też używać przy glebach ciężkich, ale i lekkich. Stosujemy go regularnie, aby z czasem poziom pH się ustabilizował i na długi czas pozostał taki sam. Tlenek wystarczy raz w odpowiedniej ilości sypnąć. Tak nawieziona ziemia będzie przystosowana do kolejnej uprawy, dzięki czemu plony będą o wiele lepsze. Pamiętajmy również, iż nawozów nigdy nie mieszamy, Trzeba odczekać parę tygodni między jednym a drugim.

Aby nasza uprawa rolna czy przydomowa była jak najlepsza należy dbać o odczyny gleby. Oznacza to, iż najbardziej korzystnym pH jest to obojętne albo lekko alkaliczne. Dostosujmy dawkę z tym odczynem i zastosujmy ją w okresie po wegetacji, czyli późnym latem oraz jesienią. Jeśli planujemy inne nawozy mineralne odczekajmy kilka tygodni. W ten sposób substancje mineralne nie będą ze sobą kolidować i się wykluczać.