Produkty dobrej jakości powinna cechować również wysoka estetyka. Co za tym się kryje? Sposób wykończenia, odporność na uszkodzenia mechaniczne, a to wszystko składa się na korzystny efekt wizualny. Niezależnie od branży, sposób wykończenia produktu świadczy o profesjonalizmie.

Rodzaje i wykorzystanie farb proszkowych

producenci farb proszkowychJednym ze sposobów na estetyczne wykończenie produktu jest metoda malowania proszkowego. Technika proszkowa jest bezpieczna dla środowiska i ludzi, stosowana jest głównie do konstrukcji metalowych. Malowanie proszkowe zapewnia gładką strukturę powierzchni, chroni przed korozją i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Farbą proszkową pokrywane są różnego rodzaju metalowe meble, elementy karoserii i felgi samochodowe oraz metalowe formy wyposażenia wnętrz. Bardzo często używane są też do malowania ogrodzeń i balustrad. Producenci farb proszkowych oferują farby do użytku zewnętrznego i wewnętrznego oraz farby przeznaczenia specjalnego. Warto zwrócić uwagę na farby specjalne, które pozwalają na uzyskanie ciekawej struktury powierzchni – z efektem satyny, brokatu czy antycznym. Profesjonalne farby do malowania proszkowego są również odporne na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych. W składzie farb proszkowych znajdziemy kompozycję żywic, pigmenty oraz dodatki uszlachetniające. Proszkowe farby występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych, technologia malowania proszkowego jest cały czas udoskonalana.

Szerokie możliwości wykorzystania farb proszkowych powodują, że spotkamy się z tą metodą w wielu dziedzinach przemysłu. Wysoka estetyka, trwałość i funkcjonalność to cechy wyróżniające malowanie proszkowe, które ma już wielu zwolenników – stosowane jest w halach produkcyjnych i miejscach o charakterze usługowym.