Wiele lat męczyłam się z dolegliwościami żołądkowymi. Czasami miałam wrażenie, że cokolwiek nie zjadłam miałam po tym problemy gastryczne. W końcu zdecydowałam udać się do lekarza, który od razu skierował mnie na testy alergiczne. Okazało się, że mam uczulenie na gluten, który występował w wielu różnych daniach i produktach. To właśnie dlatego miałam wrażenie, że cokolwiek nie zjem skończy się to wizytą w toalecie. Teraz, postanowiłam zadbać o swoją dietę i zdrowie.

Poszukiwania polecanych produktów bezglutenowych

polecane produkty bezglutenoweOd lekarza dowiedziałam się, że większość produktów, które zawierają gluten, takich jak makaron czy mąka można znaleźć również również w odpowiednich bez glutenu. Dieta bezglutenowa jest obecnie na tyle modna, ze o zakup takich produktów nie trzeba już udawać się do specjalistycznych sklepów z żywnością ekologiczną, ale wystarczy zajrzeć od pobliskiego supermarketu. Co najważniejsze jednak produkty bezglutenowe są dostępne w bardzo dobrych, niskich i przystępnych cenach. Od razu po wyjściu od lekarza udałam się do supermarketu, żeby kupić sobie odpowiednie składniki na zdrowe i smaczne dania bez glutenu. Dostałam tam polecane produkty bezglutenowe. Kupiłam sobie mąkę ryżową, a także składniki na ciasto biszkoptowe bez glutenu. Okazało się, że z powodzeniem można dostać także bezglutenowy proszek do pieczenia czy gotową masę na chleb, bułki i słodkie ciasteczka. Zauważyłam również, że dostępne są budynie i kiśli bezglutenowe w bardzo wielu wariantach smakowych. Od razu zakupiłam ich duży zapas, ponieważ bardzo lubię budynie. Nawet nie wiedziałam, że gluten może być obecny w takich produktach jak pasztety, dopóki nie znalazłam takich z przekreślonym znakiem kłosa. Wszystkie produkty, które zakupiłam pochodziły od renomowanych producentów, którzy oferowali jedzenie wysokiej jakości, dlatego byłam pewna, że to co zjadam jest nie tylko smaczne ani zdrowe.

Muszę przyznać, że posiłki przyrządzone z produktów bezglutenowych, jeśli chodzi o smak, w niczym nie różnią się od tych przyrządzonych na bazie tradycyjnej mąki czy proszku do pieczenia. Najważniejsze jest jednak dla mnie to, że dieta bezglutenowa gwarantuje, że będę czuła się bardzo dobrze, a moje problemy gastryczne nie będą już powracały. Jestem bardzo zadowolona.