Po wielu latach doczekałam się w końcu remontu kuchni w moim mieszkaniu. Do tej pory zawsze było coś ważniejszego, jakieś pilniejsze wydatki. W tym roku odmówiłam sobie wakacji, ale w końcu wyremontowałam kuchnię. Teraz mam wreszcie takie meble i sprzęty, które spełniają moje oczekiwania. Muszę przyznać, że najbardziej nie mogłam doczekać się nowego zlewu, ponieważ stary był już lekko popękany, a także ciągle się zapychał i miałam z nim same problemy.

Zalety podwieszanych, stalowych zlewozmywaków

kuchenny zlewozmywak stalowy podwieszanyJuż przed remontem zdecydowałam się na kuchenny zlewozmywak stalowy podwieszany. Mam dosyć małą kuchnię w mieszkaniu, dlatego zlewy podwieszane były dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Są one bowiem głębokie i pojemne, a przy tym zapewniają oszczędność blatu. Nie ulegało również wątpliwości, że zakupiony przeze mnie zlew będzie wykonany ze stali. Stal jest bardzo mocnym tworzywem, które jest odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne takie jak uderzenia czy porysowania, a także na gwałtowne zmiany temperatury. Nie musiałam więc obawiać się, że porysuje zlew jakimś ostrym nożem albo zniszczę jego powłokę odcedzając ziemniaki czy makaron. Dobrym rozwiązaniem okazało się również kupno zlewozmywaka, który jest dodatkowo pokryty specjalną warstwą ocynkową. Jest on dzięki temu odporny na wilgoć, co jest bardzo ważne szczególnie w kuchni, gdzie często występuje podwyższona wilgotność powietrza, w porównaniu do innych pomieszczeń w mieszkaniu. Dzięki temu jest on dodatkowo trwalszy i solidniejszy. Takie zlewozmywaki wbrew pozorom są bardzo tanie i łatwo dostępne w wielu różnych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Jestem bardzo zadowolona z zakupionego przeze mnie sprzętu. Pasuje on do mojego nowoczesnego wystroju wnętrza, ale jestem przekonana, że nawet w tradycyjnie urządzonej kuchni sprawdziłby się on bez zarzutu.

Korzystam z niego już od dłuższego czasu i jak do tej pory nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Działa naprawdę rewelacyjnie, tym bardziej, że ma on zamontowaną siateczkę przy odpływie dzięki której większe resztki jedzenia nie dostają się do rur, a sam zlewozmywak nie zatyka się. To miła odmiana po starym i wysłużonym zlewie, który bardziej mnie denerwował i złościć niż mi służył. Jestem bardzo zadowolona.