Nie w każdej firmie samochody stanowią środek trwały w działalności, ponieważ ich zakup stanowi duży wydatek. Bardzo często przedsiębiorcy wynajmują samochody lub też korzystają z usług firm leasingowych, które pozwalają na korzystanie z pojazdu bez konieczności zakupu.

Jak wyglądają samochody leasingowe?

leasing samochodów poznańNie każdy może mieć auto na leasing, ponieważ oferta ta jest kierowana wyłącznie do przedsiębiorców. Firmy leasingowe oferują najróżniejsze samochody niemalże wszystkich marek, które są nowe. Dzięki takim usługom, każdy przedsiębiorca może mieć niemalże dowolny samochód i to bez wydawania kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych. Leasing polega na odpłatnym udostępnieniu leasingobiorcy określonego w umowie pojazdu, na podstawie ustalonych warunków. Warto zauważyć, że na rynku jest dostępny leasing finansowy i operacyjny, które wbrew pozorom obejmują taki sam rodzaj usługi, ale na różnych warunkach. Jeżeli interesuje nas leasing samochodów Poznań jest miastem, w którym działa sporo firm zajmujących się takimi usługami. Ich oferta jest kierowana do przedsiębiorców dowolnych branż. Klienci mają do wyboru różne rodzaje samochodów, które są nowe i mogą być użytkowane przez wiele lat. Jednakże przy podpisaniu umowy trzeba zwrócić uwagę na szczegółowe warunki korzystania z pojazdu oraz która ze stron pokrywa jakie koszty, ponieważ często są one podzielone. Z usług firm leasingowych korzystają przedsiębiorcy, ponieważ w znacznie niższych kosztach mogą posiadać auto w firmie.

Warto zauważyć, że mając samochód w leasingu, nie jesteśmy jego właścicielem, a jedynie leasingobiorcą, który ma ograniczone prawa. Jednakże po skończonej umowie, przysługuje nam prawo wykupu pojazdu za niewielką kwotę jego wartości, z czego korzysta wiele firm.