Po bardzo ciężkim treningu często odczuwamy nadmierne napięcie mięśni. Wówczas bardzo ważne jest to aby mięśnie skutecznie rozluźnić. Można to zrobić na wiele różnych sposobów. Warto wiedzieć, że nie ma konieczności odwiedzania masażysty. Inwestując w odpowiednie urządzenia można sprawić, że będziemy sobie mogli pozwalać na masaż kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. 

Sprawdzone pistolety do masażu

elektryczne pistolety do masażuProfesjonalny masaż najczęściej wykonywany jest w salonach masażu. Jednak niekoniecznie musi tak być, że od razu będziemy takowych miejsc poszukiwać. Obecnie warto poszukać innych rozwiązań. Świetną sprawą są nowoczesne elektryczne pistolety do masażu. Takie urządzenia występują w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest wersja elektryczna, która zasilana jest prądem sieciowym. W takim wypadku jednak nasz pistolet jest ograniczony kablem. Natomiast znacznie bardziej praktyczne są pistolety akumulatorowe. Posiadają one zamontowany wewnątrz akumulator, który na jednym ładowaniu może działać przez naprawdę długi czas. Warto dodatkowo zaznaczyć, że wiele nowoczesnych pistoletów do masażu posiada także wymienne końcówki. Dzięki nim możemy masować różne części naszego ciała. Z reguły takich nakładek jest cztery. Są to nakładki płaskie, okrągłe, w kształcie pocisku oraz widełki. Zależnie od partii mięśni można stosować inne rodzaje nakładek i z pewnością znajdziemy tę odpowiednią.

Masażery elektryczne można obecnie znaleźć nawet w niektórych marketach. Warto jednak zauważyć, że dostępne są one także w sklepach internetowych. Kupując pistolety do masażu w takich sklepach można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Obecnie pistolety do masażu wykorzystywane są nie tylko w domach ale również korzystają z nich rehabilitanci i fizjoterapeuci.