Niemal każdy przedsiębiorca lub mieć nieustanny wgląd do tego co dzieje się w jego firmie. Jeśli ta firma jest mała to nie jest to problem ale w przypadku ogromnego przedsiębiorstwa w skład, którego wchodzi wiele budynków to już tak łatwo nie jest. Rozwiązać ten problem może jednak skuteczny monitoring. Obecnie cena takiego monitoringu może być zaskakująco niska co tym bardziej skłania szefów firm do inwestowania w takie udogodnienia.

Kamery zewnętrzne do firmy

 kamera zewnętrznaDo niedawna głównym rodzajem kamer jakie stosowano do monitoringu były kamery analogowe. Jakość rejestrowanego przez nie obrazu była jednak poniżej oczekiwań wielu osób i dlatego zaczęto rozwijać technologię związaną z kamerami do monitoringu. W ten sposób powstały kamery cyfrowe. Obecnie niektóre modele dostępne w sprzedaży mogą rejestrować obraz w rozdzielczości Full HD czyli 1920×1080. Dzięki temu możemy na obrazie dostrzec każdy, nawet najmniejszy szczegół. Kamery do monitoringu dzielą się dodatkowo na dwie kategorie: kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne. Duża liczba przedsiębiorców w ciągu ostatnich kilku lat pyta jaka jest najlepsza kamera zewnętrzna. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bowiem odpowiedź należałoby uzależnić od wymagań przyszłych użytkowników tejże kamery. Nowoczesne kamery zewnętrzne posiadają wiele ciekawych opcji. Przede wszystkim należy jednak wspomnieć o tym, że każde z tych urządzeń może posiadać niezależny system operacyjny. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z jednej kamery stworzyć system monitoringu do małej firmy. Wiele kamer zewnętrznych możemy również skutecznie ze sobą łączyć. Elementem będącym jednostką centralną w takim wypadku jest rejestrator. Urządzenie to posiada wbudowane lub podpięte dyski twarde, na których zapisywany jest obraz z wszystkich kamer. Jeśli jednak posiadamy małą firmę i nie chcemy wydawać pieniędzy na dodatkowy sprzęt to możemy obejść się bez rejestratora.

Większość dostępnych w sprzedaży nowoczesnych kamer przemysłowych posiada wbudowany slot na kartę pamięci. Dzięki temu możemy w taki sposób skonfigurować naszą kamerę by zapisywała ona obraz bezpośrednio na tę kartę. W taki sposób nie musimy posiadać rejestratora. Przeglądać kartę możemy często bez konieczności jej wyjmowania z urządzenia.

Dodaj komentarz