• Post author:
  • Post category:Świat

Uniwersytet Jagielloński w krakowie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród przyszłych studentów. Co roku naukę na nim rozpoczyna kilkaset osób. Renoma tego miejsca sprawia, że w akademiki w Krakowie są przepełnione. Oczywiście studenci przyjeżdżający na okres studiów do Krakowa muszą znaleźć w tym mieście pracę. Niektórzy wiążą z tym miastem swoją przyszłość i szukają pracy na stałe. Ci, którzy przyjeżdżają tylko na okres nauki chcą rozpocząć pracę tymczasową.

Jaką pracę tymczasową wybrać w Krakowie?

praca dodatkowa w krakowie dla studentówKraków jest miastem, który uwielbiany jest nie tylko przez studentów ale także przez turystów. Dlatego zarówno baza noclegowa jak i inne atrakcje turystyczne są bardzo rozwinięte. Kraków tętni życiem również nocą. Wszelkiego rodzaju restauracje, puby oraz bary są czynne niemal cały czas. W takich miejscach zawsze brakuje rąk do pracy. Wiele przedsiębiorców z Krakowa oferuje pracę tymczasową np. dla studentów. Praca dodatkowa w Krakowie dla studentów zazwyczaj jest na umowę zlecenie. Mimo tego potencji oraz inne osoby uczące się bardzo chętnie na taką pracą przestają. Najbardziej popularną pracą na czas określony jest praca jako kelnerka, obsługa baru, sprzedawca np. na Krupówkach. Oprócz tego bardzo popularna jest praca tylko w weekendy. Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego uczący się dziennie nie mają czasu w tygodniu, dlatego oni preferują rodzaj pracy weekendowej. Dzięki takiej pracy zawsze wpadnie parę groszy choćby na opłacenie czynszu lub studiów. Najważniejsze jest, żeby trafić na uczciwego i wiarygodnego pracodawcę. Niestety w dzisiejszym czasie jest bardzo wielu nieuczciwych pracodawców, którzy chcą mieć tanią siłę robotą i jeszcze za to nie płacić.

Na wielu witrynach sklepowych oraz na drzwiach do restauracji, bistro i barów znajdziemy ogłoszenia na temat szukania pracowników. Zazwyczaj są to prace oferowane na czas określony np. dla studentów lub osób, które przyjechały do Krakowa tylko na pewien okres czasu. Stawka za godzinę dla takiego  pracownika regulowana jest umową o dzieło lub umową zlecenie. Oczywiście Kraków jest miastem, do którego przyjeżdża co roku miliony turystów, dlatego pracowników tam ciągle brakuje w każdej dziedzinie życia np. w hostelach na recepcji czy w biurach turystycznych.