Wśród zabiegów medycyny estetycznej największą popularnością cieszą się te, które oczywiście dają najlepsze rezultaty, ale także działają w zgodzie z naszymi naturalnymi procesami biologicznymi będąc w pełni bezpiecznymi dla naszego zdrowia. Do takich popularnych zabiegów możemy z całą pewnością zaliczyć mezoterapię.

Skuteczny zabieg mezoterapii

mezoterapia poznańZabieg ten przez długi czas nosił miano alternatywy dla tradycyjnej formy liftingu, co w jest w pełni zrozumiałe. Charakter tego zabiegu sprawia, że możemy go stosować w przypadku chęci pozbycia się wielu różnorakich problemów w tym tych związanych ze starzeniem się skóry. Zabieg mezoterapii pozwala nie tylko odmłodzić cerę, ale również dogłębnie ją odżywia i nawilża w sposób bardzo naturalny. Podczas trwania zabiegu nakłuwa się skórę malutkimi igiełkami, jednak są to bardzo płytkie nakłucia co sprawia, że ciało nie odbiera tego jako ból, a masaż. Już same nakłucia sprawiają, że nasza skóra zaczyna być pobudzana do zwiększonej produkcji kolagenu, który jak wiemy w dużej mierze odpowiada za jej sprężystość, jednak wraz z nakłuciami pod naszą skórę wprowadzany jest specjalny koktajl z naturalnych substancji, którego skład dopasowywany jest do potrzeb klienta. Warto zaznaczyć, że to nie wszystko, co daje nam mezoterapia Poznań posiada kliniki w których bez problemu umówimy się na zabieg także mezoterapii skóry głowy, czy w formie zabiegu zwalczania cellulitu i rozstępów. 

Zabieg ten przeprowadzony na skórę głowy pozwala nie tylko zregenerować nasze włosy tym samym przyspieszając ich wzrost, ale również zapobiega ich utracie. Mezoterapia doskonale też nadaje się do usuwania cellulitu, lub blizn, czy to w formie rozstępów, czy też tych po trądziku. Co więcej, zabieg mezoterapii może działać również leczniczo. Poleca się go wykonywać przy napięciach mięśniowych oraz bólach z nimi związanych.