Każdego dnia w naszym kraju otwiera się od kilkuset do kilku tysięcy nowych firm. Zdecydowana większość tych firm to proste działalności gospodarcze jednoosobowe, ale powstają również bardziej skomplikowane formy działalności w formie spółek. Praktycznie wszystkie firmy korzystają z usług biur księgowych, ponieważ mało który przedsiębiorca ma wiedzę dotyczącą rozliczeń podatkowych i deklaracji związanych z obowiązkowymi ubezpieczeniami.

Klientami biur księgowych zostają głównie nowe firmy

doświadczone biuro księgowe - ursynówOsoba fizyczna, która zakłada swoją firmę staje się nagle przedsiębiorcą. Nawet w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych i tak następuje zderzenie z całą biurokracją związaną z urzędami. Podatki, ubezpieczenia czy nawet banki – to wszystko trzeba pozałatwiać już na samym początku prowadzenia swojej firmy. Dla wielu osób, które po raz pierwszy będą swoją firmę prowadzić, wszystkie konieczne do załatwienia formalności mogą się wydawać przysłowiową czarną magią. I w tym miejscu pojawia się rozwiązanie, które do zaoferowania ma każde doświadczone biuro księgowe – Ursynów, a mianowicie prowadzenie całej firmowej księgowości od samego początku istnienia firmy. I to właśnie na nowo otwartych firmach swoje funkcjonowanie opierają biura księgowe, które pośród takich firm mają najwięcej klientów. Nawiązanie współpracy z nowo otwieraną firmą równoznaczne jest z tym, że będzie się z nią współpracować dopóki tylko będzie istnieć. Bo jak przedsiębiorca wybierze już biuro księgowe to później tej decyzji nie zmienia bez względu na okoliczności. Trudno jest zmienić takie biuro, ponieważ wszystkie zapisy księgowe są już wprowadzone do odpowiednich programów komputerowych. A nowa firma prowadzona w formie jednoosobowej działalności jest najprostszą z możliwych do rozliczania podatków i każde biuro księgowe chciałoby mieć takich firm jak najwięcej.

Małe firmy jednoosobowe rozliczają się z podatków na zasadach ogólnych. Oznacza to, że prowadzenie ich księgowości jest bardzo proste i w zasadzie wystarczy do tego odpowiedni program komputerowy. Biura rachunkowe starają się pozyskać nowe firmy do współpracy, ponieważ oznacza to tak naprawdę klientów na wiele długich lat. Bo współpraca firmy z biurem trwa tak długo jak długo istnieje firma.