Pilarki tarczowe są różne. Podzielić je można na wiele typów, ponieważ jest dużo czynników, z których podział może się ukształtować. Według mnie dużo zależy od tego, z jakim producentem mamy do czynienia. Nie zależy mi na tym, aby powstała reklama jakiejś marki, jednak chciałbym stworzyć niezależną recenzję. Wybór pilarki to dla niektórych jeden z ważniejszych wyborów dotyczących narzędzi pracy. Chodzi głównie o cieśli, stolarzy oraz fachowców od podłóg.

Recenzja marki pilarek tarczowych

Makita - pilarka tarczowaGospodarka wolnorynkowa sprawiła, że na rynku mamy obecnie produkty wielu producentów. Interesuje mnie Makita – pilarka tarczowa tej marki często zauważalna jest w sklepach z elektronarzędziami. Po zakupie tej pilarki zwróciłem uwagę na to, w jaki sposób została mi sprzedana. Opakowanie oraz wkłady prezentują wysoką jakość. Wykorzystano wkłady styropianowe, które pomagają w bezpiecznym transporcie sprzętu. W pilarkach tarczowych zastosowano systemy bezpieczeństwa, które mają sprawić, że osoba pracująca pilarką nie zrobi sobie krzywdy. Ważne jest to, że ich dodanie nie sprawiło utraty komfortu pracy. Czasami bywa tak, że aby ominąć dany bezpiecznik trzeba niewygodnie wygiąć nadgarstek. W tym przypadku tak nie jest. Osłona na tarczę nie powoduje, że mamy ograniczenia co do materiału. Każda tarcza mocowana jest za pomocą dwóch różnych chwytów, dlatego nie ma niebezpieczeństwa, że zostanie odczepiona. Kupiłem droższy model, który sygnalizuje procent zużycia konkretnej tarczy. Osobiście uważam, że te pilarki produkowane są dobrze i jeśli zastanawiamy się nad ich zakupem, to mamy szeroki wybór. Produkty mają różne ceny, dlatego nawet domowi majsterkowicze znajdą sprzęt dla siebie. Do profesjonalnych warsztatów również kupimy dobrą pilarkę. Dużo zależy też od tego, jakim budżetem dysponujemy. Warto dodać, że producent stosuje rabaty, o które wystarczy zapytać. 

Myślę, że Makita robi dobry sprzęt. Pracuję w stolarstwie i często z niego korzystam. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że taka piła jest jedną z najpotrzebniejszych. Nie ma mebla, ani schodów, które nie wymagają użycia pilarki tarczowej podczas produkcji. Do tego mocowanie na tarcze jest uniwersalne, więc niekoniecznie trzeba wybierać je ze sklepu internetowego producenta. Można kupować tańsze.