Organizacja wesela wiąże się z koniecznością sprostania wielu wyzwaniom, które przed stoją przed każdą przyszłą parą młodą. Muszą się oni zatroszczyć nie tylko o wybór odpowiedniego miejsca czy ustalenie daty lecz także zwrócić uwagę na szereg elementów które sprawią, iż ten dzień będzie wyjątkowy i na długie lata pozostanie w pamięci wszystkich gości. Jednym z bardzo ważnych elementów od którego zależy atmosfera wesela jest wybór odpowiedniego miejsca, które powinno spełnić wszystkie oczekiwania pary młodej. Należy również odpowiednio wcześniej zarezerwować wybraną salę, ponieważ współcześnie są one rezerwowane nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jak zatem zorganizować wesele?

Wesoła kapela czyli zespół muzyczny

zespół muzycznyOrganizując wesele nie można zapomnieć o zorganizowaniu odpowiedniej oprawy muzycznej, która sprawi, iż wszyscy goście będą się świetnie bawić. Zespół muzyczny na wesele składa się zazwyczaj z kilku osób, grających na różnych instrumentach takich jak:

  • gitara elektryczna,
  • gitara basowa,
  • perkusja,
  • skrzypce,
  • keyboard.

Dzięki nim muzyka grana jest na żywo, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość tego dnia. Zespół weselny poza serwowaniem muzyki dla weselników, zajmie się także przeprowadzeniem tradycyjnych gier i zabaw podczas oczepin. Dobranie właściwego zespołu nie rzeczą łatwą, ponieważ na rynku istnieją przeróżne kapele oferujące zróżnicowany poziom wykonywanej muzyki. Dlatego też przed ostatecznym dokonaniem wyboru, należy dokładnie zapoznać się z repertuarem który oferuje dany zespół a także ustalić playlistę, tak aby muzyka była dopasowana do gustów wszystkich gości.

Działania w pojedynkę – dj na weselu

dj na weseluCoraz więcej przyszłych małżonków decyduje się na zrezygnowanie z tradycyjnego zespołu weselnego na rzecz nowoczesnych rozwiązań jakimi jest dj na wesele. Jest to osoba, która dzięki posiadanym umiejętnościom oraz sprzętowi, samodzielnie poprowadzi zabawę weselną. Według www.slubnyportal.pl plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż taki dj jest tańszy niż wynajęcie całego zespołu muzycznego. Kolejnym atutem jest to, że na weselu muzyka serwowana przez dj nie wymaga robienia przerw, jak w przypadku zespołu, dzięki czemu cały czas goście weselni będą mogli się bawić. Jedynym minusem jest to, że ustalona wcześniej playlista zostaje odtwarzana z komputera co sprawia, że traci ona na swojej jakości.

Człowiek orkiestra czyli dj i wodzirej w jednym

Reportaż ślubnyPrzy wyborze muzyki na wesele nie można także zapomnieć o zapewnieniu gościom odpowiedniego poziomu rozrywki i śmiechu. Coraz częściej na weselach można spotkać dj który jednocześnie serwuje muzykę oraz prowadzi całą zabawę weselną. Taki dj wodzirej nie tylko świetną oprawę muzyczną ale przede wszystkim stworzy niezapomnianą atmosferę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczących w tym dniu gości. Osoby oferujące takie usługi posiadają odpowiednie umiejętności, pozwalające im na poprowadzenie całej zabawy weselnej. Dzięki nim mogą oni zabawiać gości opowiadając dowcipy czy anegdoty związane z parą młodą a także poprowadzić oryginalne gry i zabawy weselne, dzięki którym weselnicy nie będą mieli ani chwili wytchnienia w szalonej zabawie.

Niezapomniana pamiątka – udane zdjęcia ze ślubu

fotograf ślubnyNa portalu www.abcslubu.pl możemy znaleźć, że jedną z ostatnich rzeczy o której należy pamiętać organizując wesele jest fotograf ślubny. To właśnie dzięki takiej osobie i jej doświadczeniu, przyszła para młoda będzie mogła cieszyć się z pamiątki z ich wyjątkowego dnia, jakim są zdjęcia. Przy wyborze właściwego fotografa trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie i czas realizacji zlecenia. Należy także nie zapominać aby przejrzeć jego portfolio, dzięki czemu zyskamy wiedzę na temat jego warsztatu. Zdjęcia ślubne są szczególnym rodzajem fotografii, wymagają bowiem dużej uwagi oraz poświęcenia wystarczającej ilości czasu, tak aby końcowy efekt wprawił w zachwyt każdego kto je obejrzy. Współcześnie takie zdjęcia wykonuje się w dniu ślubu lub kilka dni po. Osoby decydujące się na wykonanie ich po weselu, głównie wybierają swój ulubiony plener np. w lasie, górach czy nad morzem, dzięki czemu wykonane zdjęcia nabierają magicznego charakteru, stając się niepowtarzalnymi pamiątkami na całe życie.

Na koniec kilka zdań podsumowania

Organizacja wesela nie należy do łatwych rzeczy, gdyż wymaga pogodzenia ze sobą wielu elementów, które dają efekt w postaci niezwykłego wydarzenia jakim jest dzień ślubu. Warto jednak pamiętać aby organizacja tego dnia zaczęła się odpowiednio wcześniej, dzięki czemu unikniemy nerwów i zamieszania związanego z załatwieniem konkretnych spraw. Tak zorganizowane wesele stanie się niezapomnianym wydarzeniem.  

Ten post ma jeden komentarz

  1. Iza

    Witam, zorganizować wesele na dużą ilość gości nie jest łatwo, dlatego lepiej w takim przypadku np. skorzystać z agencji eventowej.

Dodaj komentarz