W dowodach rejestracyjnych samochodów nie ma żadnej wzmianki na temat ich koloru. Można go więc dowolnie zmieniać. Lakierowanie auta wyszło już z mody. Jest to dosyć kosztowna operacja. Łatwiejszym i tańszym sposobem na zmianę koloru samochodu jest jego oklejenie. Na samochód nakłada się specjalną folię, która cechuje się wyjątkowo długą żywotnością. Folia jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i zadrapania.

Oklejenie samochodu trwa krócej niż lakierowanie

oklejanie samochodów cenaOklejenie samochodu trwa kilka godzin. Przeciwnie do lakierowania, na które potrzeba kilku dni. Taki zabieg jest o wiele szybszy, ponieważ jest prostszy niż lakierowanie wszystkich elementów samochodu. Okleinę do samochodu można zamówić w dowolnym kolorze. Nawet w najbardziej wymyślnym. Folia jest przygotowywana pod konkretne zamówienie i pod konkretnego klienta. Oklejanie samochodów cena jest przede wszystkim tańsze aniżeli lakierowanie. Można nawet śmiało powiedzieć, że tańsze ponad dwukrotnie. Jeśli więc komuś znudził się kolor samochodu to wystarczy znaleźć dobry serwis zajmujący się oklejaniem. Zajmują się tym też salony pielęgnacji samochodowej. Oprócz ceny oklejanie samochodu ma jeszcze inne zalety. Można w nieskończoność podkreślać fakt, że okleina jest o wiele bardziej wytrzymała od lakieru. Nie grozi jej korozja, jest odporna na odpryski powstałe przez uderzenia kamyków wylatujących spod kół samochodów jadących przed nami. Korzystając z usługi oklejania samochodu warto też dowiedzieć się w jaki sposób dbać o taką oklejoną karoserię. Oklejone auta czyści się trochę inaczej, aniżeli te z normalnym lakierem. Nie trzeba kupować nowego samochodu, żeby mieć auto jak nowe. Można przecież zmienić jego kolor. Świeżo oklejony samochód wygląda dokładnie tak jakby wyjechał prosto z linii produkcyjnej. A przecież jest na nim jedynie odporna na działanie promieni ultrafioletowych folia. Chcąc okleić swój samochód trzeba znaleźć firmę, która robi to dokładnie i bardzo profesjonalne. Renomowane serwisy dają na swoje prace kilkuletnią gwarancję.

Zmiana koloru samochodu sprawi, że będzie się prezentował niczym nowy prosto z salonu. Kolor samochodu można zmieniać do woli, ponieważ informacji o kolorze nadwozia nie ma wpisanej do dowodu rejestracyjnego. Każdy może zmieniać kolor swojego samochodu. Najłatwiejszym sposobem na odmianę koloru nadwozia jest jego oklejenie w profesjonalnym serwisie.