Najbardziej popularne szybkozłączki pneumatyczne na świecie są to modele typu 26. Mają one zastosowanie uniwersalne, dodatkowo są wykonane z mosiądzu. Mają zamknięty korpus zewnętrzny co powoduje zabezpieczenie wewnętrznych części przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Poprzez użycie hartowanych kołków regulujących możliwe jest ich stosowanie we współpracy z narzędziami wyposażonymi we wtyczki stalowe.

Cechy wyróżniające szybkozłącze typu 26

szybkozłącze typ 26Powszechnie dostępne szybkozłącze typu 26 jest przystępne w bardzo dobrej cenie. Zastosowanie hartowanych kołków regulujących powoduje dodatkowo, że jest ono bardzo trwałe w użyciu. Bardzo popularne jest szybkozłącze typ 26. Może być ono wszechstronnie stosowane zarówno w przemyśle, jak i w rzemiośle. Analizując dokładnie jego parametry można ustalić, że ma ono wydajność aż tysiąca litrów na minutę w przypadku ciśnienia wejściowego Pe równego 6atm. Zarówno część gwintowana, korpus zaworu, tuleja, jak i sam zawór są wykonywane z mosiądzu. Tyczy się to również wtyczki, a sprężynki i kulki są wykonywane ze stali nierdzewnej 1.4310. Uszczelnienie w takim przypadku jest wykonane z perbunanu. Standardowy zakres temperatury pracy wynosi od minus dwudziestu do stu stopni Celsjusza, a maksymalne ciśnienie robocze od zera do trzydziestu pięciu bar, co jest bardzo istotne..

Złączki pneumatyczne typu 26 są używane niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważna jest prostota połączeń, a także ich bezpieczeństwo. Szerokie możliwości pozwalają na bezpieczne podłączanie urządzeń z przewodami oraz narzędzi nawet z wykorzystaniem jednej ręki. Jest więc to wszechstronny element, który aktualnie stał się synonimem standardów, a ogromna liczba producentów wyposaża swoje urządzenia w te elementy.