Planując swój wymarzony ślub należy zacząć przygotowania do zamówienia zaproszeń i rozdania ich wszystkim gościom, a także wyboru odpowiednich obrączek. To dosyć istotna kwestia, ponieważ na indywidualnie zamówione obrączki wraz z grawerem czeka się nawet do kilku miesięcy. Najlepiej udać się najpierw do salonu jubilerskiego i przymierzyć różne modele.

Jakie obrączki ślubne wybrać?

obrączki ślubne klasyczne 5mmOstateczny wybór zawsze należy do przyszłej pary młodej, jednak warto też doradzić się specjalistów pracujących u jubilera. Mowa tutaj szczególnie o osobach, które na co dzień nie noszą pierścionków i nie do końca wiedzą, jaki wybrać rozmiar czy grubość obrączki. Kolejna kwestia to sam grawer – nie każdy wie, co na nim umieścić i jak powinien się prezentować. Najpopularniejsze są oczywiście obrączki ślubne klasyczne 5mm – w delikatnej złotej wersji. Okazuje się jednak, że wiele par decyduje się także na nowocześniejsze modele – z białego czy różowego złota oraz srebra z brylancikami i innymi zdobieniami. Wybór jest naprawdę spory i może przysporzyć sporego problemu niezdecydowanym osobom. Można też wcześniej przejrzeć w internecie różne propozycje, aby mieć w głowie mniej więcej wygląd wymarzonej obrączki, która przede wszystkim powinna pasować idealnie na palcu. Z jednej stronie nie może być zbyt luźna, bo może nam się zsunąć z dłoni i zagubić, ale z drugiej zbyt ciasna będzie niewygodna i może wręcz powodować ból podczas jej noszenia.

Jeśli chodzi o ceny obrączek to są bardzo zróżnicowane i zależą od wielkości obrączki, grubości i próby złota, a także dodatkowych zdobień, m.in. diamentów i kamyczków. Najtańsze obrączki ślubne można nabyć już w kwocie kilkuset złotych, jednak są to bardzo delikatne i klasyczne modele. Pamiętajmy, że często za grawer również trzeba dodatkowo zapłacić.