Dla każdej Młodej Pary dzień śluby jest jednym z najważniejszych dni w życiu nic dziwnego zatem, że chcą oni by był idealny. Miesiącami planują każdy szczegół wciąż żyjąc w stresie czy oby na pewno zatroszczyli się o wszystko? Stresu tego można nieco sobie zaoszczędzić szykując listę sprawunków o których absolutnie nie można zapomnieć podczas organizacji ślubu i wesela, a co powinno się na niej znaleźć?

Po pierwsze miejsce ślubu i dojazd na ślub

wypożyczalnia samochodów osobowychJedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście ustalenie miejsca i daty ślubu. Bez tego nie możemy rozpocząć dalszych przygotowań. Do najbardziej popularnych miejsc zawarcia związku małżeńskiego należą urząd stanu cywilnego, a także kościoły. Obecnie mamy także opcję ślubu w plenerze jednak to wymaga wypełnienia formalności i podania powodu dla którego ślub chcemy zawrzeć w innym miejscu niż budynek urzędu stanu cywilnego bądź kościół. Oczywiście ważne jest także by zorganizować transport do miejsca w którym ma się odbyć ceremonia. Upodobania są różne, jedni zwyczajnie przyozdabiają własne auto inni decydują się na wynajem samochodów. Zwykle wypożyczalnia samochodów osobowych na takie uroczystości oferuje limuzyny bądź stare, zabytkowe auta typu rolls royce, dodge czy mustang. W ofercie wypożyczalni znajdziemy zarówno opcję z szoferem jak i bez. Wszystko zależy od gotówki jaką przeznaczymy na tego typu usługę. Są również tacy, którzy do ślubu wybierają się dorożką. Również i z tym nie będzie problemu, gdyż w każdym większym mieście typu Gdynia, Katowice czy Bydgoszcz znajdziemy firmy zajmujące się wynajmem koni ze stylową dorożką. W przypadku gdy do miejsca zaślubin nie mamy daleko, należy pamiętać o tym, że po uroczystości musimy dojechać na miejsce wesela, dlatego nawet gdy mamy możliwość udać się na ceremonie piesze nie zapominajmy o późniejszym transporcie.

Czas na zabawę – na co zwrócić uwagę wybierając salę?

sala weselnaPo zaślubinach czas na zabawę, aby była ona udana należy zatroszczyć się o odpowiednią salę. Powinna ona być tak duża by pomieścić swobodnie wszystkich gości i uwzględnić odpowiednią ilość do tańczenia. Obecnie do dyspozycji mamy dwa rodzaje rozłożenia stolików – tradycyjna podkowa lub pojedyncze stoliki porozstawiane na sali. To co tyczy się sali to oczywiście jej wygląd i ergonomia. Warto by było jakieś osobne miejsce dla osób palących, łatwe dojście do stołów, by kelnerzy nie musieli przechodzić z jedzeniem przez parkiet. Wybierając salę opłaca się zwrócić także uwagę na materiał, którym została wyłożona podłoga bowiem na płytkach ceramicznych może być niewygodnie tańczyć paniom na wysokich obcasach z gładką podeszwą. Ostatnim czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze sali na wesele jest oczywiście jedzenie. Zdecydowanie opłaca się spróbować dań, które będą na weselu, a także dobrze przeanalizować menu, dobierając odpowiednią ilość porcji mięsa i godziny podawania posiłków, ciepłych i zimnych przekąsek, a także ciast. Podczas ustalania menu na wesele, nie można także zapomnieć o zamówieniu tortu weselnego w cukierni.

Nie ma zabawy bez muzyki – dj kontra zespół

Muzyka jest jednym z ważniejszych czynników odpowiedzialnych za dobrą zabawę na weselu. Dawniej nie było takiego wyboru jak dziś i Państwo Młodzi decydowali się na znajdujący się w pobliżu zespół muzyczny. Obecnie oferta znacznie się rozrosła, w samym Trójmieście znajdziemy setki ofert zespołów weselnych, a do tego ostatnimi czasy na rynku pojawili się także dj na wesela.  Na podstawie www.abcslubu.pl można wskazać zarówno wady jak i zalety dla tych dwóch rozwiązań:

Dj na wesele

Zespół na wesele

oryginalne wykonanie klasycznych przebojów

muzyka grana na żywo daje niepowtarzalny klimat

nieograniczony repertuar, możliwość zagrania utworów z każdej epoki i w każdym języku, zespół najczęściej wykonuje tylko najbardziej popularne polskie i czasem anglojęzyczne utwory

zespół na wesele to rozwiązanie tradycyjne, które z pewnością przypadnie do gustu starszemu pokoleniu

niższa cena

możliwość zagrania już od momentu wyjścia Młodej Pary z domu

dj potrzebuje mniejszej ilości przerw niż zespół, a dodatkowo idąc na przerwę nie musi przerywać muzyki, dzięki czemu możemy mieć podkład muzyczny także np. podczas jedzenia posiłków

wybierając zespół mamy gwarancje wodzireja, dj nie zawsze pracuje także jako wodzirej możemy spotkać się z koniecznością wynajęcia dodatkowej osoby, która poprowadzi wesele

A wszystko uwieczni fotograf i kamerzysta

fotograf ślubnyKiedy już zaplanujemy każdy szczegół ceremonii wraz z przygotowaniem dobrej zabawy przychodzi czas na znalezienie osoby, która całe to ważne dla Młodej Pary wydarzenie uwieczni. Każdy chce mieć pamiątkę z najpiękniejszych chwil w życiu by móc w późniejszym czasie do nich wracać dlatego obecność kamerzysty bądź fotografa na weselu jest konieczna. Fotograf ślubny nie tylko może uwiecznić najwspanialsze momenty tego dnia, ale także wykonać dla nas niezwykłą sesje ślubną. W dzisiejszych czasach sesja ślubna nie ogranicza się już jedynie do kilku zdjęć wykonanych w studiu fotograficznym gdzie Para Młoda stoi przytulona przed obiektywem. Dzisiejsza fotografia ślubna to prawdziwe zdjęcia artystyczne wykonane w niezwykłym plenerze, często Młoda Para specjalnie z tej okazji wraz z fotografem wyjeżdża nad morze, w góry bądź nawet za granice by tło na ich fotografii ślubnej było niezwykłe. Również i kamerzysta nie ogranicza się jedynie do nagrania krótkiego video ze ślubu, często współpracuje z Młodą Parą już przed ślubem nagrywając przykładowe podziękowania dla rodziców, które następnie puszczane są podczas wesela. Zdecydowanie fotograf ślubny oraz kamerzysta to osoby, których na ślubie nie może zabraknąć.

Podsumowując

Przygotowania do ślubu i wesela to długa lista sprawunków o których musimy pamiętać. Udane wesele z pewnością gwarantuje nad dobre jedzenie i muzyka, a także odpowiednie miejsce do zabawy. Dobra organizacja to także podstawa, zadanie o dojazd na na miejsce ślubu i wesela zarówno dla siebie jak i gości to rzecz niezbędna i równie ważna. Oczywiście nie można zapomnieć także o wszystkich sprawach formalnych, o które należy zatroszczyć się na początku planowania. Natomiast dobry fotograf czy kamerzysta zatroszczy się o to, abyśmy nigdy o tym dniu nie zapomnieli, także my nie zapomnijmy aby ich zatrudnić.

Dodaj komentarz