Mam te niebywałe szczęście, że będąc na studiach nadal mieszkam w rodzinnym domu, a co za tym idzie mogę w stu procentach skupić się na nauce. Decydując się na studia w rodzinnym mieście i pozostanie w domu, wiedziałam, że muszę zmienić jedna rzecz – mój pokój. Przed rozpoczęciem pierwszego roku studiów zabrałam się za renowację mebli przy pomocy m.in. farb metalicznych i nowych dodatków. Mój pokój wygląda teraz nowocześnie.

Farba metaliczna dobrze prezentuje się na meblach

farba metaliczna do mebliJako nastolatka miałam dość dziecinny gust jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz. Bardzo lubiłam takie kolory jak różowy, miętowy i szary oraz pastelowe odcienie. Mój pokój w pełni odzwierciedlał moje gusta. Po remoncie nastąpiła ogromna zmiana, taka o 180 stopni, ponieważ pokój jest teraz pomieszczeniem dość ciemnym. W każdym razie jeżeli chodzi o meble. Moje ukochane pastelowe mebelki przemalowałam na kolor czarny. Wpadłam też na pomysł by kupić specjalną farbę, która sprawi, że meble staną się bardziej niebanalne. Zainteresowała mnie farba metaliczna do mebli, która nadaje się zarówno do malowania na całej powierzchni mebla, jak i do nadawania drobnych detali. Pomalowanie mebli nie trwało długo, ale musiałam uważać by nie robić smug i by nałożyć dwie, równomierne warstwy, tak by pokryć idealnie drewno złotym kolorem. Wszystkie meble musiałam oczywiście też zabezpieczyć specjalną glazurą, dzięki której nałożona farba stała się wytrzymała. Moim ulubionym meblem jest biurko, ponieważ najbardziej przyciąga wzrok. Mebel ten jest oczywiście czarny, ale fronty (tj. szuflady i drzwiczki od małej szafki, wbudowanej pod blatem) zostały pomalowane złotą farbą metaliczną, która pięknie komponuje się z czarnym kolorem reszty biurka. Wygląda to bardzo nowocześnie oraz stylowo.

Uważam, że nie potrzeba dużo pieniędzy na to by w jakiś fajny sposób odnowić swój pokój. W moim przypadku wystarczyło kilka puszek farby metalicznej do mebli, przemalowanie ścian i nowe ozdoby do pokoju. Trochę bałam się, że nie odnajdę się w takim kreatywnym zadaniu, jakim jest odnowa mebli i zmiana całego wnętrza, ale na szczęście dałam sobie radę. Kupiona przeze mnie farba metaliczna była w łatwa w życiu i myślę, że to na pewno bardzo mi pomogło. Nowe kolory wyglądają nieziemsko.