Podczas kupna samochodu jednym z najważniejszych aspektów zawsze jest wybór jego koloru. Szczególnie gdy kupujemy auto marki premium i wydajemy na nie kilkaset tysięcy złotych, to tym bardziej chcemy, żeby jeszcze wyróżniało się one swoim kolorem. Tez w ostatnim czasie bardzo popularny stał się lakier, który zmienia swój kolor i jest to prawdziwy hit na rynku u wielu dilerów samochodowych.

Nowa jakość lakierów samochodowych

lakier kameleonJeżeli chodzi o same lakiery samochodowe, to można zauważyć, że w nowych autach są coraz to innego rodzaju kolory czy ich odcienie. Są lakiery metaliczne i matowe, jednak to właśnie lakier kameleon jest najchętniej wybieranym lakiem przez klientów, którzy kupują nowe auta. Jest on zrobiony tak, że zmienia się pod wpływem padającego światła i mieni się różnymi kolorami miedzy sobą. Kupując na przykład czarne auto w tym kolorze, możemy spodziewać się zmiany koloru między ciemnym zielonym, niebieskim i brązowym. Robi to naprawdę niesamowite wrażenie, gdy takie auto jedzie na ulicy i nie ma chyba osoby, która by się nie obejrzała za takim autem, bo jest co podziwiać. Oczywiście taki lakier jest droższy od tradycyjnego, lecz mało kto może pochwalić się jeszcze takim lakierem, wiec najwięksi pasjonaci samochodów zamawiają sobie auto z takim lakierem. Nie dotyczy to tylko nowych samochodów, bo może to zrobić każda osoba, która ma samochodów, tylko wpierw trzeba doprowadzić stan blachy na aucie do dobrego stanu. Taki lakier nie może być kładziony na auto, gdzie pojawiają się ślady rdzy, bo w kilka miesięcy będzie on cały zardzewiały i nasza inwestycja będzie stracona. Mimo to i ta dużo osób najpierw zaczyna przygotowywać swoje auto pod taki lakier i oddają je do lakiernika, który potrzebuje kilkunastu dni, żeby pomalować wszystkie zewnętrzne i niektóre wewnętrzne części naszego samochodu, tak aby wszystko pięknie się prezentowało.

Podczas malowania, najdłużej zajmuje samo schnięcie lakieru, a niektóre części trzeba lakierować po kilka razy, szczególnie gdy wybieramy sobie lakier kameleon. Mimo to i tak warto poczekać na ten niesamowity efekt, który będzie się utrzymywał na naszym aucie przez wiele lat. Na ulicach coraz więcej widać takich aut tez ludzie widzą jakie robi to wrażenie i sami także lakierują swoje auta.