Jeśli wyposażasz właśnie gabinet dentystyczny, najwięcej uwagi poświęcasz unitowi stomatologicznemu. To najważniejsza inwestycja, również najdroższa, więc wymaga przemyślenia. Fotel musi być najlepszej jakości, zapewniać wygodę oraz maksymalną funkcjonalność. Które z parametrów należy wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Co powinny posiadać unity stomatologiczne?

fachowe unity stomatologiczneSercem każdego gabinetu stomatologicznego jest fotel, zwany fachowo unitem stomatologicznym. Jest eksploatowany codzienne przez wiele godzin. Musi być nie tylko ergonomiczny, ale i bezpieczny, zapewniając lekarzowi pracę w jak najlepszych warunkach. Fachowe unity stomatologiczne umożliwiają pracę na dwie lub cztery ręce, co sprawdza się w przypadku współpracy z higienistką stomatologiczną. Posiada też wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na najwyższej jakości leczenie. Istotne jest, by posiadały źródło czystej wody, co wspomaga zewnętrzną i wewnętrzną kontrolę zakażeń w unicie. Najnowsze rozwiązania pozwalają na usunięcie biofilmu mikrobiologicznego z przewodów wodnych. Z kolei bezpieczne środowisko do przeprowadzenia nierzadko skomplikowanego zabiegu umożliwia system czyszczenia przewodów ssących. Dzięki niemu zawsze będzie on sprawny i efektywny. Ogromne znaczenie ma również powierzchnia unitów stomatologicznych. Im gładsza, tym lepiej, bo dzięki temu utrzymanie go w czystości będzie zadaniem o wiele prostszym. A ma to ogromne znaczenie w gabinecie dentystycznym. Prawidłowo i dokładnie przeprowadzona dezynfekcja zmniejsza ryzyko zakażeń. Fachowe unity stomatologiczne posiadają elementy dające się sterylizować w autoklawie. Ale fotel stomatologiczny musi też być wygodny. To na nim przebywa pacjent, który często bardzo obawia się samej wizyty. Dobrze wyposażony gabinet, do którego z pewnością wróci, to taki, który zapewnia mu maksymalny komfort i gdzie czuje się zrelaksowany. W znacznym stopniu ułatwia to proces leczenia. Unit musi być regulowany, i dotyczy to każdego jego komponentu, by osoba na nim siedząca mogła przyjąć jak najwygodniejszą pozycję, odpowiednią również dla samego lekarza. Fachowe unity stomatologiczne wyróżniają się również nowoczesnym wyglądem, prostą i elegancką konstrukcją.

Wygodna pozycja w trakcie leczenia, a przy tym doskonałe środowisko pracy stomatologa i jego asysty to połowa sukcesu. Im lepsza i spokojniejsza atmosfera panująca w gabinecie, tym łatwiej będzie przejść pacjentowi przez etap leczenia. W przypadku stomatologii ma to ogromne znaczenie.