Nieodzowną częścią każdego wesela jest fotografia ślubna. To właśnie na wybór dobrego fotografa młode pary poświęcają bardzo dużo czasu. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem młodych cieszy się takie rozwiązanie jakim jest nowoczesna fotografia ślubna. Co jednak rozumiemy pod pojęciem nowoczesnej fotografii ślubnej? O tym powiemy w poniższym artykule.

Fotograf ślubny – na co należy zwrócić uwagę przy wyborze

fotograf ślubnyWybór odpowiedniego fotografa na wesele jest bardzo ważny i wcale nie taki łatwy jakby można się było tego spodziewać. Na co zatem należy zwracać uwagę? W pierwszej kolejności zapoznajmy się z opiniami poprzednich klientów. Można to łatwo zrobić za pośrednictwem internetu, a przy tym można obejrzeć różne oferty. O tym na jakim poziomie stają świadczone przez fotografa usługi będzie sporo mówić także i to jak długo jego zakład fotograficzny działa na rynku. Konkurencja w tej branży jest spora, a co za tym idzie utrzymują się w niej tylko fachowcy. Kiedy będziemy mieli choćby jako taki obraz tego na jakim poziomie są wykonywane przed danego fotografa zdjęcia należy sprawdzić jaką ma on ofertę. Według strony vfstudio.eu wśród usług jakich możemy oczekiwać od ślubnego fotografa można by wskazać takie jak:

  • zdjęcia ślubne z wesela,
  • sesja ślubna studyjna,
  • sesja ślubna plenerowa,
  • reportaż ślubny,
  • zdjęcia robione za pomocą drona.

Przy czym zarówno reportaż ślubny jak i zdjęcia robione za pomocą drona zalicza się do nowoczesnej fotografii, a co za tym idzie nie wszystkie studia fotograficzne świadczą usługi tego typu. Ostatnią rzeczą jaką przy wyborze fotografa należy wziąć pod uwagę według portalu www.fotograf-wesele.pl jest oczywiście cena. Warto poszukać kilku wykonawców, których usługi nam odpowiadają i po bezpośrednim spotkaniu z nimi wziąć pod uwagę to ile za ich usługi musielibyśmy zapłacić.

Zdjęcia ślubna – tradycyjne czy nowoczesne

Zdjęcia ślubnaJak już wspomnieliśmy na początku dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się fotografia nowoczesna. Czym zdjęcia tego typu różnią się od tych tradycyjnych i kiedy się na nie warto zdecydować? Według artykułów na portalu www.abcslubu.pl w tradycyjnym rozumieniu zdjęcia ślubne są to zdjęcia wykonywane w czasie ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego i w tracie wesela. Z puli zdjęć, które zrobi fotograf wybiera się konkretną ich ilość, która została określona w umowie i to z nich przygotowuje się ślubne zdjęcia. Nowoczesna fotografia łamie ten schemat, a co za tym idzie takie zdjęcia nie ograniczają się tylko do kościoła i sali, ale także pokazują inne aspekty tego dnia, albo też rodzaj ujęć nowoczesnych zdjęć jest zupełnie inny. Czym jednak dokładnie taka nowoczesna fotografia ślubna się zatem charakteryzuje?

Reportaż ślubny jako jeden z rodzajów nowoczesnej fotografii

Reportaż ślubnyReportaż ślubny jak sama nazwa wskazuje jest fotografią, którą wykonuje się w formie reportażu, a co za tym idzie zdjęcia dokumentują cały dzień, tak ślub i wesela jak i przygotowania do niego. Na stronie http://tematslub.pl można znaleźć infromację, że w związku z tym przy wykonywaniu reportażu ślubnego fotograf towarzyszy młodym cały czas, robiąc zdjęcia w trakcie błogosławieństwa u rodziców, w trakcie wizyty u kosmetyczki czy fryzjera. Zdjęcia tego typu to niezwykła pamiątka, która pozwala nam powrócić do najdrobniejszych szczegółów z tego wyjątkowego dnia. Minusem nowoczesnej fotografii ślubnej w takim wydaniu jest fakt, że usługa wykonana takiego reportażu ślubnego jest zdecydowania droższy niż jest to w przypadku tradycyjnych zdjęć ślubnych.

Nowoczesna fotografia ślubna – zdjęcia z lotu ptaka

dronW ostatnim czasie szczególnie popularne stały się zdjęcia ślubne robione z lotu ptaka. Zdjęcia tego typu wykonuje się za pomocą dronów wyposażonych w aparaty fotograficzne czy kamery o dużej rozdzielczości. Według strony www.flysystem-24.pl takie zdjęcia to niepowtarzalne pamiątki, które umożliwiają nie tylko uchwycenie niezwykłych chwil, ale także i zrobienie zdjęć których w innej sytuacji nie dało by się zrobić. Minusem tego rozwiązania jest jedna to, że nie ma zbyt wielu fotografów którzy świadczą usługi tego typu, jak i że cena takich zdjęć jest bardzo wysoka. Jeżeli jednak zależy nam na takich zdjęciach można pomyśleć o zrobieniu ich we własnym zakresie. W celu tym można wykorzystać drony rekreacyjne, które są zdecydowanie tańsze od tych procesjonalnych. Drony tego typu bywają także wyposażone w kamery, a ich obsługa jest stosunkowo łatwa. Odwiedzając jednak sklep z dronami warto zapytać o radę sprzedawców, ponieważ rodzaju dronów jest wiele, a co za tym idzie ich cena jak i złożoność ich obsługi bywa bardzo różna. Kupując drona pamiętajmy o tym, że będziemy musieli znaleźć osobę, która będzie go obsługiwać w czasie uroczystości.

Podsumowując

Nowoczesna fotografia pozwala na stworzenie niezapomnianych pamiątek, które zdecydowanie różnią się od tradycyjnych ślubnych zdjęć. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że i cena jest jednak wyższa, dlatego warto się dobrze zastanowić zanim zdecydujemy się na nowoczesne zdjęcia ze ślubu.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Kasia

    Mi bardzo podobają się nowoczesne sesje w plenerze, fajnie stylizowane i czasem w fajnych przebraniach, sesje na plaży to już nuda, każdy takie wykonuje, tak samo jeśli chodzi o łąki itp.

Dodaj komentarz