W obecnych czasach niezwykłą uwagę przywiązuje się do młodego wyglądu. Zdrowa i piękna cera jest marzeniem każdej kobiety i mężczyzny. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej możliwości likwidowania oznak starzenia są ogromne. Szeroka gama zabiegów estetycznych skutecznie walczy ze zmarszczkami i pierwszymi oznakami starzenia skóry. W połączeniu z codzienną pielęgnacją daje zaskakujące efekty odmładzające. Wsparcie w walce ze zmarszczkami dają kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego i kolagenu.

Nowoczesne wypełniacze hialuronowe

niedrogi juvederm ultraW gabinetach medycyny estetycznej kwas hialuronowy i kolagen podawany jest śródskórnie w formie iniekcji. Stosowany jest do wypełniania zmarszczek, korygowania i modelowania kształtu twarzy, a także zwiększania niektórych partii ciała. Dodatkowo odpowiednio nawilża i odżywia cerę. Bardzo dobre efekty daje niedrogi Juvederm Ultra, który w składzie ma usieciowany kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy Juvederm jest idealny do wypełnień skóry ze względu na naturalne pochodzenie oraz utrzymujący się długotrwały efekt. Zawiera nawet 24 mg/ml kwasu hialuronowego usieciowanego w najnowszej technologii IPG. Aplikowany w warstwę skóry pozwala wypełnić średniej głębokości zmarszczki, usuwa fałdy nosowo-wargowe, linie marionetki, a także lwią zmarszczkę. Może być stosowany również w zabiegach korygowania i modelowania konturu ust. Niektóre preparaty z serii Juvederm zawierają dodatkowo chlorowodorek lidokainy działający znieczulająco. Zapewnia to pacjentom niższą bolesność, a dodatkowo zwiększa komfort podawania preparatu. Kwas hialuronowy Juvederm ma postać fizjologicznego żelu wykazującego się niezwykłą sterylnością. Jest łatwo przyswajalny przez organizm ze względu na swoje pochodzenie, a powolna biodegradacja produktu pozwala na utrzymanie długotrwałego efektu wypełnienia niedoskonałości skóry.

Żel nie wywołuje uczuleń i podrażnień. Stosowany w odpowiednich ilościach w idealny sposób uzupełnia ubytki w skórze, maskując wszelkiego rodzaju bruzdy i zmarszczki. Podobnie jak inne wypełniacze, Juvederm powinien być stosowany tylko i wyłącznie w profesjonalnych gabinetach. Ilość produktu podanego do skóry uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji organizmu. Lekarz dobierając technikę oraz ilość preparatu bierze pod uwagę jak najbardziej naturalny wygląd.