W nowym budownictwie nie ma już garażów zamykanych blaszanymi bramami , tylko prywatne miejsca parkingowe. Również w starych blokach czy kamienicach możemy spotkać numerowane miejsca parkingowe, a na nich blokady. Zadaniem słupków parkingowych jest zabezpieczenie, aby ktoś obcy nie stanął na naszym miejscu parkingowym i bezprawnie je zajął. 

Automatyczny słupek parkingowy – najlepszy gadżet

automatyczne słupki parkingoweJeżeli chcemy mieć pewność, że na naszego miejsca postojowego nikt nie zajmie, musimy na nim ustawić blokadę parkingową. Montaż takiego słupka nie jest skomplikowany, a sam słupek nie kosztuje więcej niż kilkaset złotych. Jedynym i zarazem dużym minusem takiej ochrony jest to, że po wjeździe musimy go postawić, a przed zaparkowaniem złożyć. Na szczęście tej wady nie mają automatyczne słupki parkingowe, które można składać i rozkładać za pomocą pilota. Blokady te są już dostępne na polskim rynku, ich montaż jest trochę bardziej skomplikowany w porównaniu do tradycyjnych blokad, ale możliwy do wykonania. Niektóre automatyczne słupki wydają dźwięki i świecą podczas ich używania, można je też spersonalizować wedle własnych potrzeb. Najważniejsze jest jednak to, że działają na pilota – nie musimy specjalnie wychodzić z auta, aby rozłożyć lub złożyć słupek. Takie blokady bywają niezawodne, pilot pokazuje wcześniej iż baterie są już słabe, a w razie czego słupki posiadają możliwość ręcznego otworzenia lub też złożenia. 

Podsumowując, jeżeli tylko mamy wybór, powinniśmy wybrać automatyczny słupek parkingowy, gdyż jego używanie to same zalety. Jedyna możliwa awaria to wyczerpanie baterii w pilocie, który otwiera i zamyka blokadę, ale jej łatwo zapobiec. Fakt, koszt takiego słupka jest większy niż zwykłego, ale za wygodę czasem warto zapłacić więcej.