Wybór sali weselnej nie jest rzeczą łatwą. Narzeczeni często zamawiają ją co najmniej dwa lata przed ślubem, by mieć pewność, że będzie dostępna w wybranym przez nich terminie. I choć lokali jest dziś całe mnóstwo, sztuką jest wśród nich wybrać coś wyjątkowego na ten szczególny dzień. Na co warto zwracać uwagę i których szczegółów nie wolno pominąć?

Sale weselne w województwie lubuskim

najlepsze sale weselne w ŚwiebodzinieHotel, restauracja, a może pałac? To, gdzie zorganizujecie wesele, jest sprawą niezwykle ważną i kluczową w tym wyjątkowym dniu. Nic nie powinno Was wówczas zaskoczyć, a każdy element musi być dopracowany z najdrobniejszymi szczegółami. I tak na przykład najlepsze sale weselne w Świebodzinie w województwie lubuskim sprostają niemal wszystkim oczekiwaniom młodej pary. Do wyboru są sale, które pomieszczą kilkudziesięcioleciu gości, jak i tak duże, że może w nich bawić się nawet ponad stu weselników. Chodzi jednak o to, by wybrać taki obiekt, gdzie wszyscy będą czuć się komfortowo. Powinno się w nim znaleźć miejsce, by swobodnie usiąść przy stole, jak również parkiet do tańczenia (sprawdźcie, czy nie jest śliski). Przyda się też podwyższenie dla orkiestry oraz przestrzeń do rozłożenia urządzeń, m. in. kamer i nagłośnienia. Ogromnym walorem sal weselnych są strefy ciszy i wypoczynku. Wiadomo, że podczas wesela jest głośno, co nie sprzyja rozmowie. Wiele osób szuka więc odpoczynku na zewnątrz, zwłaszcza latem. Warto zapytać menadżera sali weselnej, czy obiekt posiada taras lub balkony, na których znajdują się ławki, lub czy można wyjść do ogrodu. Warto, by pod gołym niebem rozstawione było kilka stolików, przy których można wypić drinka lub spalić papierosa (dobrze, by w pobliżu znajdowały się popielniczki). Wiele sal weselnych w ramach umowy oferuje też nowożeńcom apartament, z kolei dla gości proponuje pokoje hotelowe, często w bardzo korzystnych cenach. Przed podpisaniem umowy poleca się też zapoznać z menu weselnym. Należy zapytać o proponowane dania oraz możliwość dowozu własnego tortu i ciast. 

W dniu ślubu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Najczęściej myślimy o ceremonii ślubnej, sali weselnej, orkiestrze, a zapominamy o szczegółach, np. dekoracji sali i jadłospisie. Te kwestie jednak może pomóc nam zorganizować menadżer lokalu, w którym ma odbyć się wesele. Warto o tym pamiętać i nie bać się prosić o pomoc. Ma oni zdecydowanie większe od nas doświadczenie, stąd więcej rzeczy nie umyka jego uwadze.