Ostatnio spotkałam się z moim starym znajomym ze studiów, który przeprowadził się do Gdańska kilka lat temu. Opowiadał mi o swojej firmie produkującej niebanalne, pluszowe zabawki dla dzieci, czyli towar dość rzadko spotykany jak i materiały są trudno dostępne. Jako, że zdawał sobie sprawę z tego, że może być na początku ciężko, wnikliwie przejrzał prawo, aby nie narazić się na nieprzyjemności.

Firma zajmująca się windykacją w Trójmieście

dobra firma windykacyjna - TrójmiastoMateriały, których potrzebuje są bardzo rzadko spotykane w sklepie. Praktycznie, może je dostać tylko na dalekim wschodzie. Jego największym zmartwieniem będzie, gdy zaoferuje swój towar a nie dostanie należytej opłaty. Wtedy będzie miał problem z utrzymaniem fabryki, biura i pracowników. Jeżeli poszukiwana przez niego będzie dobra firma windykacyjna – Trójmiasto zaoferuje mu wiele firm, które pomogą z uporaniem się z jego problemami finansowymi. Jeśli będzie kupował dodatki w Polsce, co mój kolega zamiaruje, wtedy sprawiedliwości stanie się za dość i z pewnością otrzyma swoją sumę – jeżeli nie polubownie, to firma windykacyjna postanowi twardziej wkroczyć do akcji i poprzez rozprawę sądową zająć się nieuczciwym partnerem biznesowym. Na początku dobra firma windykacyjna powinna spokojnie powiadomić o niezapłaconej fakturze czy nieuregulowanej opłacie. Jeżeli te działania telefoniczne i listowne nie pomogą, wtedy trzeba sięgnąć po drastyczniejsze środki przymusu, by dłużnik oddał pieniądze. Sam zadłużony może zwrócić należną sumę pieniędzy na każdym z tych szczebli w windykacyjnej drabinie sprawiedliwości. Jeżeli nawet sąd go nie przestraszy, wtedy komornik zajmuje mu cześć dobytku dla wyrównania strat. Tego wszystkiego dowiedziałam się od niego podczas kilkuminutowej rozmowy. Dotychczas nie zdawałam sobie sprawy, że są firmy windykujące należności i skutecznie odzyskujące to, co należy do ich klienta. Dobrze, że można w ten sposób sprawie poradzić sobie z pilnym problemem.

Mam nadzieję, że jego firma będzie dobrze prosperowała i nie przyniesie mu kłopotów. Jego projekty pluszaków są naprawdę ładne i przyjemne w dotyku, więc firma może zrewolucjonizować świat dziecięcego pluszu. Ważne, żeby nie popadł już na początku w długi i trzymał nerwy na wodzy a wszystko powinno się mu udać.