Im wcześniej zaczniemy golić nogi, tym szybciej włoski się wzmocnią i będą coraz bardziej widoczne. Na pozbycie się ich mamy kilka metod. Każda kobieta wybiera sposób, który pozwoli jej szybko i skutecznie ogolić nogi bez podrażnień. Mężczyźni nie mają takiego problemu, gdyż większość z nich goli swój zarost jednorazową maszynką z wymiennymi ostrzami.

Czy depilowanie nóg laserem jest skuteczne?  

najlepsza laserowa depilacja - WrocławPod skórą znajdują się miliony maleńkich cebulek, z których przez całe życie wyrastają nam włoski. O kondycji włosów decyduje to, jak są one odżywione i czy nie brakuje im składników odżywczych. O włosy na głowie dbamy w nieco inny sposób, bo ich nie chcemy się pozbywać, ale włosy na noga są nam zbędne. Istnieje kilka metod na pozbycie się niechcianych włosków poza klasyczną maszynką do golenia, która często powoduje powstawanie podrażnień i zacięć. Popularne plastry z woskiem, można stosować na ciepło, albo na zimno. Pozwolą one nam pozbyć się owłosienia na parę tygodni, choć odbędzie się to w wielkich bólach, bo wyrywamy za jednym pociągnięciem sporo włosków razem z cebulkami. Jeżeli interesuje nas najlepsza laserowa depilacja – Wrocław będzie miastem w którym wykonają ją nam profesjonaliści. Laser posiada niewielką moc, dlatego jego wiązka jest całkowicie bezpieczna dla naszej skóry. Dodatkowo zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Usuwanie owłosienia w ten sposób, pozwala pozbyć się go w stu procentach, na długie miesiące. Aby depilacja była skuteczna, należy wykonać przynajmniej trzy zabiegi w tygodniowym odstępie czasu, a po około dwunastu miesiącach zabieg powtórzyć w celu utrwalenia efektu. Słabe i cienkie włoski, dają się łatwiej usunąć, a grube i mocne, muszą być wielokrotnie naświetlane laserem. Czas trwania zabiegu, zależy od powierzchni skóry jaka ma być poddana działaniu lasera i średnio wynosi od trzydziestu minut do nawet dwóch godzin.

Laser jest bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się włosków choć jest dużo droższą metodą niż klasyczna maszynka do golenia. Różnica polega na tym, że maszynką musimy depilować nogi codziennie, a laserem tylko parę razy i mamy spokój na wiele miesięcy. Metoda laserowego usuwania owłosienia jest szczególnie polecana kobietom i ciemnej karnacji i ciemnych włosach.