Z uwagi na bardzo majętny stan mogłem dużo podróżować po całym świecie. Zwiedziłem wiele interesujących miejsc, które zrobiły na mnie tak ogromne wrażenie, że coraz bardziej zacząłem się interesować zabytkowymi budynkami. Doszło nawet do tego, że postanowiłem zainwestować w tego typu nieruchomość i rozglądałem się, co było dostępne na rynku krajowym.

Nieruchomość kupiona w rozsądnej cenie

nieruchomości gdańskNie miałem pomysłu jak wykorzystam taką nieruchomość, ponieważ jeszcze tego nie rozważałem. Zależało mi na tym, żeby być jej właścicielem i póki co na tym się skupiałem. Po dogłębnej analizie sytuacji na rynku krajowym zorientowałem się, gdzie warto obejrzeć zabytkowe nieruchomości Gdańsk był miastem, które zdecydowałem się odwiedzić jako pierwsze. Było tam wiele nieruchomości, które bardzo mi się podobały. Nie planowałem korzystać z pomocy jakiegoś biura, ponieważ interesy od zawsze robiłem bezpośrednio z właścicielami firm unikając pośredników. W Gdańsku spędziłem tydzień czasu i znalazłem dwie kamienice, które mi się spodobały. Były to zabytkowe, ale bardzo zadbane nieruchomości i postanowiłem działać. Ze zlokalizowaniem właściciela pierwszej nieruchomości, która podobała mi się najbardziej, nie miałem żadnego problemu. Świetnie trafiłem, bo człowiek ten planował sprzedać swoją nieruchomość, ale jeszcze nie zdążył zgłosić się do biura nieruchomości, które specjalizowało się w sprzedaży budynków zabytkowych. Długo rozmawiałem z tym człowiekiem i poznałem jego stanowisko w interesach. Wiedziałem, że nie będzie łatwo, ale negocjowałem cenę. Zależało mi, żeby nieruchomość zakupić w rozsądnej cenie, bo nie należałem do osób, które przepłacały za cokolwiek. Udało się dojść do porozumienia, które poskutkowało podpisaniem umowy sprzedaży nieruchomości. Pieniądze od razu przelałem na konto tego człowieka i tym samym stałem się właścicielem tej zabytkowej nieruchomości.

W Gdańsku bywałem bardzo często. W kupionej przeze mnie kamienicy mieszkali ludzie, którym pozwoliłem tam zostać do czasu, aż budynku nie przeznaczę na inny cel. Póki co go nie miałem i nie spieszyło mi się, ponieważ miałem na głowie kilka innych inwestycji, które nie mogły czekać. Naturalnie podróżowałem w wolnych chwilach, gdyż sprawiało mi to mnóstwo przyjemności.