Zestaw reflektorów szynowych jest montowany zazwyczaj na szynach jedno – fazowych i montowanych z różnym przeznaczeniem i w różnych miejscach. Mogą to być zestawy oświetlające sklepowe witryny, montowane w biurach i zakładach pracy, przy taśmach produkcyjnych wymagających zwiększonej ilości dokładnie świecącego światła, a nawet w domach prywatnych, przy oświetleniu kuchni, czy pokoi, lub nawet korytarzy.

Zakup reflektorów szynowych

reflektor szynowyAby stworzyć odpowiednią linię świetlną, należy zaopatrzyć się w sprzęt, który mógłby sprostać naszym wymaganiom. Linie oświetleniowe składają się zazwyczaj z szyny jedno fazowej, do której mocuje się reflektory w odpowiedniej odległości. Zwykle maksymalna długość szyny do której przyczepie się reflektory, może wynieść nawet dwadzieścia metrów. W takich wypadkach reflektor szynowy jest montowany co jeden metr. Reflektor może poruszać się w różnych kierunkach, co wykorzystuje się na wszelkiego typu imprezach. Posiada on wtedy także różnego koloru żarówki. Może być również ustawiony na sztywno. Wtedy zwykle jego światło jest zimno-białe i oświetla punkt po punkcie przez całą linię szyny. Taki rodzaj oświetlania stosuje się przy taśmach produkcyjnych, lub nawet w domach prywatnych. Szyna z reflektorami zamontowana pod sufitem w długim, ciemnym, pozbawionym okien korytarzu, doskonale go oświetli i sprawi, że wstając w nocy nie potkniemy się o pozostawione w tym korytarzu przedmioty. Reflektor szynowy może posiadać tradycyjną żarówkę, do 210 W. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie montowanie w nich żarówek ledowych, które są bardziej oszczędne i dają bardziej jasne – choć zimne – światło. Także wielkość reflektorów może być różna. Zazwyczaj ich długość to piętnaście centymetrów, a średnica może wynosić dziewięć i pół centymetra.

Oczywiście, ten stan można szybko zmienić, jednak należy pamiętać o szynie zasilającej. Mogłaby ona nie mieć tyle mocy, aby zasilić np. dwadzieścia reflektorów. Także szyny posiadają swoją moc oraz specjalne uchwyty, które mogą dany reflektor obrócić różnych kierunkach, dając niezwykły efekt, wykorzystywany w wielu miejscach, zarówno tych przemysłowych, rozrywkowych, jak i mieszkalnych. Warto montować tego typu oświetlenie, gdyż sprawdza się ono w każdych warunkach.