Od dziecka uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Zawsze z niecierpliwością wyczekuje cieplejszych dni by móc chodzić na długie spacery, pojeździć na rolkach lub rowerze. Cenię sobie czas spędzony aktywnie, jak i na świeżym powietrzu.

Modernistyczna ławka to miejsce na odpoczynek

modernistyczne ławki betonowe parkoweUwielbiam czas spędzony w lesie lub na wielkich polanach, gdzie można usiąść na trawie i po prostu odpocząć. Jednak mieszkając w mieście bardzo rzadko mogę skorzystać z wycieczek po lesie lub odpoczynku na wielkiej polanie, dlatego w swoim mieście spędzam czas w moich ulubionych parkach. Z roku na rok zmieniają się one nie tylko pod względem rozwoju roślinności, ale ostatnio w coraz większej ilości parków znalazły się modernistyczne ławki betonowe parkowe. Dla mnie jest to duże udogodnienie, z tego względu, że łatwiej jest znaleźć odpowiednie miejsce na chwilę odpoczynku i łyk wody w trakcie spaceru lub po przejażdżce. Pamiętam, że całkiem niedawno parki nie zachęcały by spędzać w nich czas. Bardzo często ławki były połamane, leżały na nich szkła, a wizja odpoczynku na nich nie należała do najprzyjemniejszych. Od momentu pojawienia się nowych miejsc do siedzenia wśród pięknych drzew i krzewów można spokojnie udać się na chwilę odpoczynku nie martwiąc się o nic. Nowe ławki sukcesywnie zaczęły pojawiać się w wielu parkach. Teraz jadąc na wycieczkę rowerową zawsze mogę skorzystać z takiej ławki by złapać chwilę wytchnienia lub po prostu zatrzymać się na chwile by spędzić trochę czasu wśród zieleni, której w miastach jest tak mało. Podoba mi się fakt tego, że małymi krokami odczarowujemy niektóre miejsce by kojarzyły nam się pozytywnie. Modernistyczne ławki betonowe parkowe to świetne zastąpienie starych oraz zniszczonych ławek, które od lat nie były wymieniane i większość z nich niestety była uszkodzona. Aktualnie w parkach coraz częściej pojawiają się z pozoru małe rzeczy, jednak mogą one uszczęśliwić większą ilość ludzi dając im alternatywę spędzania czasu.

Każda osoba, która ceni sobie aktywny tryb życia zawsze będzie doceniała każdą zmianę, która choć trochę będzie wpływać na jej pozytywne samopoczucie, a nawet przyczyni się do zmiany myślenia w pewnych kwestiach. Z każdym rokiem zmiany w miastach są coraz bardziej widoczne i dzięki temu mamy godne miejsca odpoczynku.