Kobiety uwielbiają się stroić i dobierać różne dodatki do swoich kreacji. Niektóre wyjścia wymagają od nas odpowiedniego stroju, a na innych możemy być swobodnie ubrani. Na oficjalnych imprezach, najczęściej obowiązuje jasno określony dres kod.

Jak wyglądają fascynatory?

fascynatorModa na nie przyszła do nas z zachodu, a szczególnie jest popularna w Anglii. To tam, na oficjalnych uroczystościach, kobiety dumnie się prezentują w fascynatorach na głowach. Jest to bardzo gustowny dodatek, który nie pasuje do każdej kreacji. Fascynator, zgodnie z definicją, to kobieca ozdoba do włosów umieszczona na opasce, lub jest przypinana wsuwkami do fryzury. Najczęściej są w postaci małych kapelusików, lub kokard, które są umieszczane na środku głowy, lub po prawej stronie. Często mają doczepiane woalki, które zakrywają oczy do wysokości nosa. Jest to dodatek, który musi współgrać z kreacją. Kobiety z wyższych sfer go noszą na dworach królewskich, ale także zakładają na śluby i pogrzeby. Fascynator jest wykonany ze sztywnego materiału, albo wewnątrz posiadają usztywnienie dające możliwość swobodnego formowania. Obecnie ta forma dekorowania głowy weszła na stałe do mody ulicznej i głównie przejęły ją dziewczynki i nastolatki, gdyż w sklepach pojawiły się przeróżne opaski z efektownymi zdobieniami w postaci uszu kotka, lub dużych kokardek. Nie są to drogie dodatki, a mogą dodać charakteru każdej, klasycznej stylizacji. Jednak ciągle najbardziej pasują do oficjalnych uroczystości o wyniosłym charakterze.

Fascynatory to typowo angielskie dodatki, które potrafią spowodować, że kreacja schodzi na drugi plan. W ramach zabawy z modą, warto mieć choć jedną taką ozdobę w domu. Możemy je kupić tylko w dużych sklepach z artykułami do włosów, lub w internecie.