Kupno odkurzacza to dość ważny zakup. Bez tego urządzenia trudno wyobrazić sobie życie. Jednak trzeba też podkreślić, że odkurzacze z roku na rok się zmieniają. Model, który podobał nam się jeszcze rok tego może być już traktowany jak przeżytek. Od dłuższego czasu prawdziwym hitem sprzedażowym są automatyczne odkurzacze, które nie wymagają obsługi. Nazywane są one często robotami sprzątającymi. 

Wydajne roboty sprzątające

roboty sprzątające xiaomi roborock s50Robotyka to branża, która z każdym rokiem się wzbogaca o nowe ciekawe kwestie. Jednymi z produktów, które nie mogłyby powstać gdyby nie ta gałąź nauki są roboty sprzątające Xiaomi Roborock s50. Sprzęt tego typu jest obecnie rozchwytywany gdy tylko pojawi się w sklepach. W szczególności warto zauważyć, że ostatnimi czasy jest on dostępny na promocjach. Przez co można liczyć na to, że zakupimy go o kilkaset złotych taniej niż jakiś czas temu. Roboty sprzątające s50 to sprzęt, który potrafi odkurzyć posadzkę w całym naszym mieszkaniu. W tym urządzeniu zamontowane zostały mocne podzespoły potrafiące generować ciąg 2000 Pa. W takim przypadku nie ma możliwości by jakiekolwiek zanieczyszczenia pozostały na posadzce po przejechaniu przez taki odkurzacz. Ciekawym dodatkiem od producenta jest też moduł rozpoznający materiał po jakim porusza się nasz robot. W związku z tym dopasowywana jest z automatu moc urządzenia do materiału na jakim się  znajduje. Inaczej robot  będzie pracował gdy znajdzie się na płytkach ceramicznych a inaczej w przypadku najechania na wykładzinę. Dzięki specjalnemu czujnikowi odkurzacz ten jest w stanie rozpoznać dywany. W takim wypadku włączy się tryb mocniejszego odkurzania. Świetne też jest to, że w odkurzaczu s50 znajduje się mnóstwo czujników, które stoją na straży bezpieczeństwa naszego urządzenia. Jednym z nich jest chociażby czujnik upadku czy przeszkody.

W robocie sprzątającym, który omówiono powyżej zadbano o zainstalowanie pojemnego akumulatora. W modelu s50 znajduje się bateria litowo-jonowa o pojemności 5200 mAh. Taka pojemność jest w stanie zagwarantować, że odkurzacz będzie skutecznie pracował nawet przez 150 minut. Gdy zacznie dochodzić do krytycznego rozładowania baterii to robot sprzątający samoczynnie uda się do stacji dokującej i sam podłączy się do ładowania.