Zdecydowałem się wyjechać na studia do Poznania, ponieważ tam była uczelnia, która mnie interesowała. Miałem świadomość, że będę musiał wynająć jakieś mieszkanie, ale rodzice mi pomagali finansowo, więc o nic nie musiałem się martwić. Wszystko było dokładnie zaplanowane.

Idealne dla studenta mieszkanie za niewielkie pieniądze

mieszkania poznańMoja ciocia mieszkała w Poznaniu i postanowiłem u niej zamieszkać na czas poszukiwania lokalu do wynajęcia. Dzięki temu łatwiej było mi coś znaleźć, ponieważ byłem na miejscu. Pierwszego dnia wybrałem się do biura nieruchomości, które właśnie dla studentów oferowało tanie mieszkania Poznań miał piękną starówkę i dlatego chciałem mieszkać blisko centrum. W biurze nieruchomości od razu zaoferowano mi jedno konkretne mieszkanie, które w ostatnim tygodniu się zwolniło. Było ono w centrum miasta i zainteresowałem się tą ofertą. Blok był w miarę nowy a mieszkanie znajdowało się na trzecim piętrze. Mieszkanie obejrzałem od razu i byłem zachwycony. Meble w środku były modne a mieszkanie w pełni wyposażone. Takiego właśnie lokalu potrzebowałem. Koszt wynajęcia był dla mnie jak najbardziej realny i podpisałem umowę najmu z biurem nieruchomości od ręki. Wprowadziłem się do mieszkania w weekend. Było dla mnie ono idealne. Sąsiadów miałem w swoim wieku, ponieważ w bloku tym wielu studentów wynajmowało mieszkania. Nawet był tam chłopak z pierwszego roku tak jak ja. Wiedziałem, że szybko nawiąże znajomości. Poznań był dla mnie miastem idealnym.

Na studiach świetnie sobie radziłem i rodzice byli ze mnie zadowoleni. Co miesiąc przysyłali mi pieniądze, żebym mógł opłacić mieszkanie i kupić sobie jedzenie. Znalazłem sobie też pracę na weekendy i dzięki temu miałem pieniądze na własne wydatki a było ich całkiem sporo.