Wiele elementów mechanicznych jest dostępnych w różnych wariantach. Kształt i wielkość nie są jedynymi cechami, którymi produkty się różnią. Istotną rolę odgrywa także materiał. Nie do wszystkich zastosowań konieczne są bardzo wytrzymałe żeliwa lub stale. Często wystarczą elementy z tworzyw sztucznych.

Dlaczego wybrać podkładki wykonane z miedzi?

podkładki miedziane na sztukiMiedź jest ciągliwym, kowalnym, czerwonawo-brązowym metalem, który jest szeroko stosowany do okablowania, rurociągów wodnych i części odpornych na korozję, zarówno czystych, jak i ze stopów takich jak mosiądz i brąz. Większość popularnych substancji, takich jak miedź, występuje w postaci materii jako ciała stałe, ciecze, gazy i plazma.  Miedź ma wiele niezwykle użytecznych właściwości, w tym dobre przewodnictwo elektryczne, dobre przewodnictwo cieplne oraz odporność na korozję. Miedź można łatwo łączyć z innymi metalami, tworząc stopy. Pierwszym wyprodukowanym stopem była miedź stopiona cyną czyli brąz – odkrycie tak ważne, że okresy w historii nazywa się epoką brązu. Znacznie później pojawił się mosiądz, czyli stop miedzi i cynku. Stopy są twardsze, mocniejsze i twardsze niż czysta miedź. Można je umocnić, uderzając w nie. Podkładki są bardzo ważnym elementem łącznym. W niektórych przypadkach użycie podkładek ma kluczowe znaczenie, ponieważ ich nieużywanie może doprowadzić do skrócenia cyklu życia produktu. Brak podkładek może spowodować długoterminowe niszczenie elementów. Podkładki miedziane na sztuki dostępne są w większości sklepów narzędziowych. Używa się ich, gdy zestaw śrub i nakrętek, do mocowania produktu, nie jest wystarczająco napięty. W takich przypadkach można użyć podkładki jako sposobu zmniejszenia odległości między aluminiową nakrętką sześciokątną a elementem, który jest łączony. Oprócz tego używa się również użyć podkładek, gdy wymagane jest, aby mocowanie było bardziej wodoszczelne. Będzie to jednak działać tylko wtedy, gdy użyte zostaną podkładki wysokiej jakości i są zastosowane poprawnie.

Dobór materiału do zastosowania pozwala wydłużyć czas pracy maszyn i zapobiega procesom niszczenia i zużycia. Dobrze dobrany materiał na podkładki pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na ewentualne wymiany elementów. Stosowanie miedzianych podkładek tam,  gdzie jest to wymagane i w sposób odpowiedni bywa istotny w wielu maszynach.