Paznokcie u kosmetyczki robię już od wielu lat. Próbowałam różnych sposobów i metod na ich przedłużenie oraz malowanie. Skorzystałam ze wszystkich propozycji stylistki paznokci, dlatego też mam już swoje zdanie na temat pewnych metod.

Moje ulubione lakiery hybrydowe

lakier hybrydowyMoją ulubioną metodą przedłużania paznokci jest metoda na formę. Wygląda ona bardzo naturalnie a paznokcie stają się dłuższe. Z metod malowania preferuję lakiery hybrydowe. Są one bardzo trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Lakier hybrydowy można wybrać odpowiedni dla siebie w zależności od gustu a producenci lakierów hybrydowych prześcigają się w coraz to nowszych odcieniach, tworząc nowe kolekcje. Dzięki temu każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, płytkę paznokcia można pomalować lakierem hybrydowym bez przedłużania paznokcia. Ja jednak wolę, kiedy paznokcie są troszkę dłuższe. Z kolorów lakierów hybrydowych najbardziej lubię wszelkie czerwienie. Te kolory lakieru hybrydowego wybieram najczęściej jesienią i zimą. Wiosną i latem bardziej daję się ponieść fantazji i wybieram bardziej szalone kolory, jak żółcie, pomarańcze, zielenie i wszystkie te kolory, które kojarzą się z latem. Ostatnio wybrałam żółty lakier hybrydowy, którym została pokryta moja płytka paznokcia. Na wierzch został nałożony brokat, dzięki czemu moje paznokcie pięknie lśnią. Lakierami hybrydowymi można też malować paznokcie u stóp. Są trwalsze od tradycyjnych lakierów i dłużej utrzymują się na paznokciu. Osobiście, cenię sobie ten komfort, dzięki któremu nie muszę malować paznokci co kilka dni lakierem tradycyjnym. Żyję w biegu i nie mam na to czasu. Lakier hybrydowy daje mi pewność, że utrzyma się na paznokciach zdecydowanie dłużej. Kolory, jak już wspominałam, są różnorodne i w wielu odcieniach. Idealne dla każdej kobiety i młodej dziewczyny, która zaczyna swoją przygodę z kosmetyką. Najważniejsze, że lakiery hybrydowe można nakładać też samemu – bez wizyty u kosmetyczki. Wystarczy zainwestować w lampę, która utwardzi lakier. Cały proces nie trwa długo.

Nad tym sposobem malowania paznokci warto się zastanowić szczególnie, gdy nie mamy zbyt dużo czasu albo nie chcemy tracić energii na pielęgnację paznokci co kilka dni. Hybrydy utrzymują się na paznokciach od dwóch do czterech tygodni. Czas ten jest uzależniony od tego jak użytkujemy paznokcie.