Dobre oświetlenie garażu, w którym nie tylko parkujemy nasz samochód, ale także przeprowadzamy drobne lub większe naprawy, to podstawowa rzecz, jaką musimy wziąć pod uwagę przy jego budowaniu. Jeżeli nasz garaż został już postawiony, najwyższy czas pomyśleć o dobrym i energooszczędnym oświetleniu. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które w znacznej mierze ułatwią i uprzyjemnią nam prace i naprawy w garażu. Wiele z nich jest zbudowana dzięki technologii LED.

Oświetlenie garażu na podstawie produktów LED

ledowe oświetlenie garażuNajlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy spędzamy w garażu dużo czasu, jest zakup niezawodnego oświetlenia. Do takich należy ledowe oświetlenie garażu, które daje nam niezwykłą oszczędność pieniędzy w dłuższym okresie jego użytkowania. Do typów oświetlenia energooszczędnego, które możemy zainstalować w garażu, możemy zaliczyć na przykład projektor zewnętrzny. Zapewni on nam dużą ilość światła przed wejściem do garażu. Jeżeli wykonujemy w naszym garażu drobne naprawy, na pewno przyda się nam oprawa reflektorowa ze statywem. Dzięki niej możemy wykonywać różne roboty, a mocne oświetlenie LED, da nam bardzo dobrą widoczność wszystkich szczegółów. Kolejnym polecanym produktem, który zapewni nam światło w garażu jest platfoniera. Dzięki niej możemy dostarczyć prąd do świetlówki LED, a także zabezpieczyć ją przed niespodziewanym dostaniem się do niej wody lub zbiciem jej przez narzędzie (np. klucz). Platfoniery posiadają zatem klasę szczelności oraz uziemienie, które gwarantuje pewność, że nie wystąpi w naszym garażu żadne niekontrolowane zwarcie elektryczne. Obowiązkowym wyposażeniem garażu są także lampy, które mogą być używane bezpośrednio podczas prac na przykład w kanale. Są one najczęściej bardzo odporne na wszelkie uderzenia. Możemy także znaleźć lampy, które będą w stanie wytrzymać przejechanie przez samochód.

Do obowiązkowego wyposażenia garażu oraz lampa tam zamontowanych, należą specjalistyczne oprawy. Dzięki wersjom hermetycznym oraz pyłoszczelnym możemy zamontować żarówki LED oraz oświetlacze, które będą całkowicie odporne na bardzo niekorzystne warunki, jakie panują w garażu. Dzięki temu, że lampa jest zamknięta w bardzo trwałej oprawie, jej żywotność znacznie się przedłuża, co ma bezpośredni wpływ na zasobność naszego portfela.