W ostatnich latach wielu ludzi wraca do naturalnych metod leczenia. Wielu również szuka przedmiotów domowego użytku które mają poprawiać stan naszego zdrowia. Ekologiczne zdrowe produkty użytku domowego są coraz częściej wybierane przez wielu konsumentów, którzy sobie cenią nie tylko jakość ale i prozdrowotne działanie.

Materac gryczany dla lepszego dnu

materac z łuską grykiKażdy z nas pamięta, że jeszcze niedawno wielu ludzi miało w swoich domach własnoręcznie wykonane przedmioty, które miały służyć człowiekowi w walce z uciążliwymi dolegliwościami. Wiele z tych przedmiotów wraca znów do łask, a producenci zapewniają, że przedmioty te mają te same właściwości co dawnej. Popularne są materace oraz poduszki wypełnione oczyszczoną łuską gryki. Łuska gryki zapewnia stabilne podparcie dla zmęczonego kręgosłupa. Niezależnie czy jest to jedynie poduszka czy materac. Łuski gryki mają również za zadanie masować ciało i poprawiać przepływ krwi. Dzięki temu wstajemy bardziej wypoczęci i pełni sił. Materace z gryki nie pochłaniają kurzu przez co nie rozwijają się roztocza. Materac jest polecany przez to osobom cierpiącym na alergię. Odpowiednio przygotowana gryka nie pleśnieje, nie jest narażona na działanie pasożytów. Gryka zapewnia naturalną cyrkulację powietrza. Dlatego materac z łuską gryki polecany jest dla osób długo leżących posiadających na swoim ciele odleżyny. Materace można kłaść bezpośrednio na łóżko lub nawet na podłogę. Gryka dobrze izoluję się od podłoża. Materace wykonane są w technologii, która nie pozwala na to aby łuski się ze sobą zbijały, łuska dodatkowo umieszczona jest w specjalnych kanałach, które zapewniają komfort podczas użytkowania. Łuska ma jeszcze jedną zaletą dzięki temu że jest naturalna zapobiega poceniu się podczas snu.

Materac nie odkształca się pod ciężarem ciała, wręcz przeciwnie gdy zmieniamy pozycje podczas snu, łuska przemieszcza się tak jak przemieszcza się nasze ciało. Dzięki temu że dopasowuje się do nas zapewnia nam duży komfort podczas snu. Produkt nie nadaje się do prania, wystarczy go jedynie raz na jakiś czas wietrzyć wywieszając na świeże powietrze.