Kobieta co miesiąc ma tak zwane swoje dni, mowa tu o dniach menstruacyjnych. Wiadomo, że nie jest to komfortowa sytuacja, raz że kobieta często źle się czuje podczas tych dni, ból brzucha, czasami nawet kręgosłupa, to z drugiej strony z kolei nie czuje się komfortowo pod względem higienicznym.

Sklep z kubeczkami menstruacyjnymi

kubeczki menstruacyjne sklepNa rynku jest wiele produktów, które kobieta używa podczas miesiączki. Są to między innymi podpaski, wkładki, tampony a także kubeczki menstruacyjne. Kubeczki menstruacyjne można porównać z tamponem. Jeśli chodzi o kubeczki menstruacyjne sklep oferuje różnej wielkości i szerokości kubeczki. Wiadomo, że pochwa każdej kobiety różni się od siebie, dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na rozmiar. Kubeczki służą bardzo długo, ponieważ się nie zużywają. Po napełnieniu go wylewa się krew i można go użyć kolejny raz po uprzednim umyciu go pod bieżącą wodą. Kubeczki są wykonane z bardzo miękkiego sylikonu, dlatego idealnie się dopasowują do ścianek pochwy. Podczas noszenia go w czasie miesiączki praktycznie nie jest on wyczuwalny. Dlatego kobieta czuje się nawet podczas miesiączki komfortowo. Najważniejszą zaleta kubeczków menstruacyjnych jest to, że używając ich można podczas miesiączki uprawiać sport, biegać, czy nawet iść na basen. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich zakup ze względu na zalety jakie posiada. Raz go się kupuje i służy przez wiele lat, a przede wszystkim jest bardzo wygodny,

Kubeczki menstruacyjne najlepiej kupić w aptece, bądź zamówić w sklepie online. Jednak kupując go musimy wiedzieć jaki rozmiar kupić, aby dobrze pasował i zbierał całą krew. Kubeczki menstruacyjne kosztują w granicach osiemdziesięciu złoty do dwustu złoty. Jednak należy pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy.