Nie da się ukryć, że coraz większą popularnością cieszą się prywatne baseny przydomowe całoroczne. A jeszcze lepiej, gdy zdecydujemy się je zabudować przezroczystym dachem oraz ścianami, które stworzą prywatną oraz intymną strefę przyjemnego relaksu i odpoczynku z dala od ciekawskich sąsiadów lub przechodniów. Producenci na rynku oferują zadaszenia różnego rodzaju, jakie więc wybrać?

Jaki kształt zadaszenia do basenu?

półokrągłe zadaszenia basenowe - cenyZadaszenia basenowe są obecnie niezbędnym uzupełnieniem basenu ogrodowego. Poprzez wykorzystanie energii słonecznej przedłużają sezon kąpielowy od wiosny do jesieni, ponieważ podwyższają temperaturę wody oraz chronią nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Korzystnym wyborem jest zadaszenie mobilne, które możemy w każdej chwili przesunąć je całkowicie za obręb basenu, czego nie możemy zrobić w modelach zabudowanych na stałe. Na rynku znajdziemy trzy podstawowe rodzaje zadaszeń pod względem wymiarów: niskie, średnie i wysokie, wykonane z różnych materiałów. Oprócz tego mają one także różne kształty, a dokładnie zadaszenie w kształcie prostokąta, jak i półokrągłe zadaszenia basenowe – ceny będą zależne głównie od wielkości oraz wybranego przez nas materiału. Półokrągły kształt zadaszenia nawet na niewielkich posesjach dobrze się prezentuje. Ważne, by prawidłowo dopasować zabudowę do kształtu i wielkości basenu oraz indywidualnych potrzeb. Basen ogrodowy bez zadaszenia to znacznie więcej pracy oraz straconego czasu na jego czyszczenie. Otwarty basen jest niebezpieczny dla biegających lub bawiących się w jego otoczeniu małych dzieci, jak i zwierząt. Zadaszenie basenowe zmniejszają koszty zakupu chemii basenowej, chronią przed zanieczyszczeniami przenoszonymi w powietrzu, takimi jak liście, owady, piach, zapewniają bezpieczeństwo najmłodszym, poprzez ochronę przed niebezpiecznym wpadnięciem do wody. Osobisty basen jest jedną z najlepszych rozrywek w ogrodzie, jednak należy bardzo rozważnie z niego korzystać.

Pomijając najważniejsze wymienione już funkcje zadaszeń basenowych, można zgodzić się z tym, że są one również piękną ozdobą naszego ogrodu, ponieważ poprzez estetyczne i dokładne wykonanie zabudowa dodaje stylu i elegancji zielonej przestrzeni. Na rynku znajdziemy również firmy, które wykonują zadaszenia pod indywidualny projekt każdego klienta.