Utrata, szczególnie ta nagła, bliskiej osoby to bardzo traumatyczne przeżycie dla członków rodziny. Niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie pogodzić się ze śmiercią partnera, rodzica czy dziecka, a równocześnie musimy przecież zająć się organizacją wszystkich spraw związanych z pochówkiem. W tej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do lokalnego zakładu pogrzebowego, w którym da się załatwić wszystkie niezbędne kwestie – bez zbędnych nerwów oraz nieprzyjemnych i drażliwych sytuacji.

Gdzie skorzystać z usług pogrzebowych w Warszawie?

dobre kompleksowe usługi pogrzebowe w warszawieNa pewno warto wcześniej poznać opinie na temat lokalnych zakładów, mowa tutaj w szczególności o jakości obsługi. Pracownicy powinny przejść wcześniej odpowiednie szkolenie i wykazywać sporą cierpliwość, empatię i zrozumienie obsługiwanych klientów. Dobre kompleksowe usługi pogrzebowe w Warszawie polegają na tym, że klient jest w stanie w jednym miejscu wybrać wszystkie poszczególne elementy pogrzebowe. Mowa tutaj o zakupie trumny, ubioru i obuwia dla zmarłego (jeśli nie posiada się własnych rzeczy), wyborze wiązanek pogrzebowych czy niezbędnych tabliczek z informacją o terminie pogrzebu czy danych zmarłego (umieszczanej już na grobie). Wśród dodatkowych usług można liczyć na transport i przeniesienie trumny z ciałem do kościoła, kaplicy oraz na cmentarz. Często rodzina życzy sobie także, by w trakcie wpuszczania trumny do grobu, pracownik warszawskiego zakładu zagrał na trąbce. Okazuje się, że obecnie w wielu zakładach pracownicy w imieniu klienta załatwiają także kwestie związane z wypłatą zasiłku pogrzebowego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Klient dopłaca jedynie nadwyżkę przyznanej kwoty.

Załatwienie dosłownie wszystkich formalności związanych z pogrzebem w jednym, wybranym zakładzie pozwala nie tylko na oszczędności finansowe, ale przede wszystkim na mniej sytuacji stresowych związanych z kilkukrotnym opowiadaniem o naszej sytuacji i utracie bliskiej osoby. Oprócz zakładu pogrzebowego i tak czeka nas jeszcze wizyta w urzędzie stanu cywilnego (uzyskanie aktu zgonu), kościele by załatwić kwestię uroczystości pogrzebowych oraz pochówku czy w restauracji, gdzie odbędzie się stypa dla najbliższych członków rodziny oraz znajomych zmarłego uczestniczących wcześniej w ostatnim pożegnaniu.