Nasza firma zajmuje się produkcją mebli kuchennych. Ostatnie trendy w aranżacji wnętrz oscylowały wokół nowoczesnych, surowych i jasnych przestrzeni. W tej chwili powracają stare, ciepłe odcienie drewna, które wypełniają kuchnie coraz większej liczby osób zainteresowanych. 

Drewniana kuchnia znowu modna

kuchnie z drewnaMoja firma meblarska w ostatnim czasie przygotowywała wiele modeli z tworzywa sztucznego, szkła i aluminium. Powrót starej mody na drewno spowodował, że proporcje materiałów zużywanych podczas produkcji się odmieniły, a my musieliśmy zainwestować w zakup drewna do naszych hal produkcyjnych. Dostawaliśmy coraz więcej zleceń od projektantów na kuchnie z drewna. Najwięcej z przybyłych zamówień dotyczyło sosnowych mebli w stylu rustykalnym oraz szafek z drewna świerkowego, których kolor nadaje wnętrzom ciepła i stylu. Jednak wisienka na torcie były stoły kuchenne, gdzie królował egzotyczny mahoń. Wśród blatów kuchennych natomiast przeważało dąb. Zamówienie dużej ilości drewna do produkcji kosztowało nas nie mało, ale inwestycja szybko się zwróciła, ponieważ masa ludzi, płynąc z biegiem czasu nowopowstałych trendów, zdecydowała się na drewniane kuchnie w starym dobrym stylu. Z racji dużego zapotrzebowanie na tego rodzaju meble, jak właściciel postanowiłem, że przebranżowimy się tylko i wyłącznie w kierunku mebli wykonywanych z drewna. Okazało się to świetnym rozwiązaniem, ponieważ ilość zamówień cały czas rosła, a hale produkcyjne były po brzegi wypełnione pięknie pachnącym drewnem.

W swoim domu również zamierzam wyremontować swoją kuchnię i uderzyć tym razem w kierunku klasycznych mebli sosnowych. Ich ponadczasowy charakter sprawia, że zawsze będą dobrze się prezentować, szczególnie w kuchni. Nie tylko blat, ale również szafki i cała reszta mebli kuchennych będzie wykonana z sosny.